Itthon MTI / hvg.hu 2019. szeptember. 02. 16:00

Microsoft-ügy: az MSZP parlamenti vizsgálóbizottságot állítana fel

A kezdeményezéshez az összes ellenzéki frakció csatlakozott.

Az MSZP parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi a Microsoft-ügyben, közölte Harangozó Tamás, az MSZP frakcióvezető-helyettese hétfői sajtótájékoztatóján. A határozati javaslatot az összes ellenzéki frakció támogatásával nyújtották be az Országgyűlésnek.

Harangozó a kezdeményezést azzal indokolta, hogy már egy amerikai vizsgálat alapján is tudni, hogy 2013 és 2015 között a Microsoft nagy kedvezményekkel adott el licenceket és szervizszerződéseket olyan közvetítő cégeknek Magyarországon, amelyek ezeket már piaci áron értékesítették tovább kormányzati intézményeknek, többek között az adóhatóságnak és rendőrségnek is.

Az MSZP-s politikus elmondta, a bizottság előtt "örömmel hallgatnák" meg az üzletet intéző és a később állami pozíciót kapó cégvezetőket, a Fidesz-kormány tagjait, és a miniszterelnököt is.

Harangozó szerint azért is szükséges a vizsgálóbizottság felállítása, mert időközben kiderült, hogy az Igazságügyi Minisztérium és a Legfőbb Ügyészség is érintett a botrányban, hiszen 2013-ban és 2014-ben több mint 236 millió forintért vásároltak Microsoft licenceket.

Mivel a soron kívüli ellenőrzés lefolytatására a kormány, illetve a miniszterelnök adhat utasítást, a képviselő felszólította Orbán Viktort, hogy "ha nincs takargatnivalója", rendelje el a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) vizsgálatát az ügyben.

A magyar ügyészség a korábban említett amerikai vizsgálat előtt nem talált semmi gyanúsat, ám miután válaszokat kapott az amerikai igazságügyi minisztériumtól, illetve feldolgozta a nyilvánosságra hozott dokumentumokat, nyomozást rendelt el a Microsoft-ügyben.

Hirdetés
hvg360 Lengyel Tibor 2025. április. 27. 09:31

Mikor lehet végre újra akasztani? – Nem Lázár János az egyetlen, aki szorgalmazná a halálbüntetés visszaállítását

Lázár János és a magyar társadalom fele-kétharmada régóta halálbüntetés-párti, de a miniszter újabban gyakran emlegeti ezt. Pedig most sincs realitása a halálbüntetés visszaállításának, ahogy 2002-ben sem volt, amikor Orbán Viktor vetette fel. Magyarországon utoljára 1988-ban akasztottak, de a világ sok országában most is népszerű a kivégzés, főleg Kínában és a Közel-Kelet országaiban.