Microsoft-botrány: most az "iratok fordítása" miatt áll a kormányzatig érő korrupciós ügy nyomozása
Gyanúsított még mindig nincs.
Gyanúsított még mindig nincs.
A korábbi vizsgálatok a NAV-ot és az ORFK-t nevesítették, mint a magyar állam részéről biztosan sáros intézményeket.
Még mindig nyomoznak az ügyben, de sok fejlemény nem történt.
Hiába nevezte meg az amerikai tőzsdefelügyelet a belügy felügyelete alatt működő rendőrséget a Microsoft-ügy egyik érintettjeként, a Pintér Sándor vezette tárca nem indított vizsgálatot.
Az adóhatóság azt nem árulja el, mások után nyomoznak vagy vizsgálódnak-e. A NAV-nál akkoriban felelős vezetői posztot betöltő Vágujhelyi Ferencből azóta a kormány legfőbb informatikai tanácsadója lett.
A kezdeményezéshez az összes ellenzéki frakció csatlakozott.
Történelmi mélyponton járt a forint; a parlamenti munka felfüggesztésével akadályozná meg Boris Johnson a Brexit megtorpedózását; egy Európa Liga-csoportkör és egy új stadion a magyar foci e heti mérlege. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Nem csak a rendőrség, az ügyészség is érintett a Microsoft-botrányban, 2013-2014-ben 237 millióért vásároltak szoftverlicenceket. Sőt az Igazságügyi Minisztérium is, bár sokkal kisebb összegben. E két év öt legnagyobb beszerzése közül háromról jelentettek szabálytalanságokat az amerikai hatóságok a beszerzések teljes listája alapján, amelyet a KEF adott ki a hvg.hu-nak.
Válaszokat kaptak az amerikai igazságügyi minisztériumtól, illetve feldolgozták a nyilvánosságra hozott dokumentumokat, a magyar ügyészség nyomozást rendelt el a Microsoft-ügyben. Az amerikai vizsgálatok előtt nem láttak semmi gyanúsat.
A Microsoft-botrány időszakából származó szerződéseket kért ki az ügyészség.
Elrendelték a feljelentés kiegészítését.
Megkeresték az amerikai igazságügyi minisztériumot.