Itthon hvg.hu 2019. június. 03. 12:02

Az LMP szerződést bontott Puzsérral, a Jobbik még gondolkozik

Puzsér Róbert arra szerződött az LMP-vel, hogy részt vesz az előválasztásban. De ő kiszállt, és sok szerencsét kívánt az LMP-nek. A Jobbik külön bizottságot hív össze, hogy döntsenek Puzsérral való együttműködésükről.

Az LMP szerződést bontott Puzsér Róberttel, miután ő bejelentette, nem vesz részt az előválasztásban, de mindenkinek minden jót kívánt.

Kanász Nagy Máté, az LMP ügyvezetője a Mércének azt írta:

felmondják a Puzsér Róberttel kötött szerződést, mivel támogatásunk feltétele volt, hogy a jelölt részt vegyen az előválasztásban.

Az LMP határozott célja, hogy Tarlós Istvánnak egy ellenzéki kihívója legyen ősszel – írták. Bencsik János, a Jobbik budapesti elnöke a Népszavának azt mondta:

a Jobbik még februárban úgy döntött, támogatja Puzsér Róbert független főpolgármester-jelölt indulását, egyben a jelöltet arra kéri, hogy mérettesse meg magát az ellenzéki előválasztáson.

A Jobbik maga is aktívan részt vett az előválasztást előkészítő civil bizottság munkájában – hangsúlyozta Bencsik. A Jobbik Budapesti Választmánya június 6-án újra összeül, hogy "a kialakult új helyzetben" állást foglaljon.

Puzsér Róbert kampányfőnöke, Zaránd Péter az Azonnalinak a szakításról azt mondta,

Valóban, a szerződésből az a döntés következik, amit az LMP most meghozott.

Hozzátette, a baloldal elszabotálta az átlátható és demokratikus előválasztás létrejöttét, ezért nagyobb harc lesz az ellenzéki jelöltek között, amiben az LMP nem kíván részt venni. De sok szerencsét kívánnak nekik.

Zaránd egyébként korábban azt mondta, azt szeretnék, hogy minimum két "centrumpárt" álljon mögöttük, úgyhogy mindennek fényében nem lenne meglepő, ha az LMP kiesésével a Jobbik és Puzsér között is szakításra kerülne sor.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.