Itthon hvg.hu 2019. április. 01. 12:02

Ma kirúgják gyakorlatilag az összes Hír Tv-st

Csoportos létszámleépítéssel megválnak – a hírek szerint – a Hír Tv 190 fős stábjának 180 munkatársától. Reggel óta folyamatosan érkeznek a tavaly nyáron "visszafoglalt" tévé dolgozói a vezetőség irodájába.

Furcsa logikának tűnhet, hogy bár mától megszűnt az Echo Tv, mégis a Hír Tv gárdáját számolja fel a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány, mégis ez történik. Az Echo megszűnése valójában ugyanis azt jelenti, hogy az eddig a televízión futó műsorokra ráteszik a Hír Tv logóját, míg az utóbbi műsorai, híradója és gyakorlatilag a teljes stábja megszűnik.

Kaufmann Balázs

Az operatőröktől a sminkeseken át a szerkesztőkig és vágókig mindenkit behívtak április elsején, ahol a csatorna vezérigazgatója, Répássy Bálint és a vezérigazgató-helyettes, Szikszai Péter arról tájékoztatja a dolgozókat, hogy érintettek a csoportos létszámleépítésben.

Liszkay Gábor és Szikszai Péter 2018. augusztusában a Hír tv szerkesztősége elött
Máté Péter

Eszerint májusig elejéig még él a szerződésük, azután felmondási időre és végkielégítésre jogosultak, ki-ki a csatornánál eltöltött idő szerint.

A kirúgás tehát a műsor készítésben részt vevőket, riportereket és képernyősöket is érint. Jónás Sándor például 2005 óta volt a Hír Tv hírolvasója. A kirúgás körülményeiről sem ő, sem a többi kolléga nem mondott semmit, egyelőre szerződés köti őket, majd attól függően, hogy elfogadják-e a közös megegyezéses felmondást, továbbra is titoktartás kötelezi őket. Az egyik távozó munkatárs annyit mondott,

"Nem tudom, mihez kezdek, de az biztos, hogy a jó oldalon folytatom. Eddig is ott voltam, de a gyerek az gyerek, el kell tartani."

A Hír tv 2003-ban indult Magyarország első tematikus hír és hírháttér televíziójaként, és a kezdetektől fogva témaválasztásában és szerkesztésében olyan anyagokat sugárzott, amelyek többé-kevésbé az akkor ellenzékben lévő Fidesz politikájához illeszkedtek. Komoly szerepe volt a 2006-os események tálalásában. A 2010-es kormányváltás után, a tulajdonos, Simicska Lajos áldásával, előbb a kormányt támogató hangnemet ütött meg, majd 2015 februárjában, a G-nap után erősen kormánykritikus lett. Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője épp az akkori Hír Tv kamerái előtt mondta el, mit gondol a pártvezetés a televízióról:

"A [Hír Tv] a polgári jobboldalé volt, nem pedig ilyen gazembereké, mint Simicska Lajos" – mondta.

 

A 2018-as választások után néhány hétig kellett csak várni, hogy előbb Simicska üzlettársához, Nyerges Zsolthoz (ezt mutatjuk a fenti videón), majd tőle Liszkay Gáborhoz, míg végül a kormánypárti sajtótermékeket összefogó KESMA kötelékébe kerüljön.

"Nincs szükségük ránk, mert árulóként tekintenek ránk, azért, mert nem hagytuk itt a tévét a G-nap után, de könyörgöm, hova mentünk volna? Az Echo Tv akkor még alig létezett. Azt várták, hogy kiugrunk a semmibe?" – mondta az egyik dolgozó hétfőn reggel, miután őt is tájékoztatták a csoportos létszámleépítésről.

A hvg.hu információi szerint már ma egyetlen felmentett munkatársnak sem működött a belépőkártyája és a levelezőrendszere sem.


Hirdetés
Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.