A legelitebb bv-intézet fogvatartottjai szinte szabadon dolgozhatnak egy családi cégnél, amiből egy börtönparancsnok felesége profitál – írja a 24.hu.
A kecskeméti "VIP-börtön" rabjai – jellemzően a védett személyek, gazdasági bűncselekmény miatt elítélt vállalkozók, politikusok rokonságába tartozók – egyágyas, saját kulccsal zárható szobákban élnek, az ablakon nincsenek rácsok, az udvar parkosított, van szökőkút és teniszpálya – írja a 24.hu.
A fogvatartott el is hagyhatja az intézet területét, a többség őrfelügyelet nélkül mehet minden nap a külsős munkahelyére. A 60 elítéltből 15-en Táborfalvára járnak dolgozni, céges busszal viszik őket az üzemhez, ahol a civilekhez hasonlóan szabadon mozognak. A lap munkatársai azt látták, a nyitott kapu mellett többen dohányoztak, fegyőr nem volt a láthatáron.
Táborfalván a Ferroplast Kft. működtet egy műanyag-feldolgozó és -fröccsöntő üzemet, a 40 fős vállalkozás 20 elítélt alkalmazását vállalta. A büntetés-végrehajtás rendszerében Táborfalva mintaprojekt lett, a megállapodás mindkét félnek jó. A bv jelentős bevételhez – napi nettó 6 ezer forinthoz – jut a kiszervezett munkások fizetéséből, a fogvatartottak 23-25 ezer forintot keresnek havonta.
A 25 éve alapított cég bevétele az elmúlt években meredeken emelkedett, egyre közelebb került a milliárdos szinthez, az adózott eredmény 2015-16-ban évi 100 millió volt, 2017-ben pedig 54.
A lap azt írja, a cég egyik tulajdonosa Füzesiné Gajdácsi Magdolna, az egyik szomszédos Bács-Kiskun megyei börtön igazgatójának felesége, Füzesi Viktor az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetet vezeti. A történetben a csavar, hogy a kecskeméti bv-intézet parancsnokának felesége az állampusztai börtönben működő gazdasági vállalkozásban kapott állást, ő a tésztagyár üzemvezetője. A BVOP szerint ez nem összeférhetetlen.