Itthon Dercsényi Dávid 2019. február. 11. 14:44

Fordulat: Budapestre csábítaná a "sorosista" ENSZ-t a kormány

Folyamatosan harcol a kormány a sorosista ENSZ-szel, de a többi hasonló szervezettel ellentétben ezt nem elüldözni akarja, hanem Budapestre csábítani.

Egy kanadai lap írta meg, hogy Montrealt kiválasztotta az ENSZ, hogy létesítsen egy 100 fős stábbal dolgozó irodát 2020-ban – a világban még három másik város lett kiválasztva a 63 jelentkező közül, és köztük van Nairobi és Sencsen mellett Budapest is. A február 6-i cikk azt írja, 11-én dönt az ENSZ a végső eredményről. Az egyes városokban a 100 munkavállalóból 80 hazai.

Nehéz volt elhinni hogy a migrációs tárgyalássorozata miatt a folyamatosan kritizált ENSZ-t a kormány tényleg Budapesten engedi letelepedni. Hiszen még plakátkampányt is indított a kormány a senkire nem kötelező érvényű, sok kérdésben épp a kormány szándékaival megegyező (pl. az illegális bevándorlást csökkenteni szándékozó) migrációs kérdésben. "Magyarország dönt, nem az ENSZ!" Ki is léptünk a tárgyalássorozatból, és persze Sorost is bevonta a kormány a képbe.

Megküldtük kérdéseinket a Külgazdasági és Külügyminisztériumnak, amely hétfőn válaszolt is. És igen, bár nem hallottunk róla, Magyarország tényleg beadta pályázatát "hogy az ENSZ globális szolgáltató központjának következő helyszínéül Magyarországot válassza". A KKM büszkén emeli ki: "A pályázó országok közül Európából egyedüliként Budapest került kiválasztásra az ENSZ Főtitkár jóváhagyásával."

A kormány úgy tudja, a végső döntést tavasszal hozzák meg. "Az ENSZ szolgáltató központ Budapestre jövetele összhangban áll a Kormány azon célkitűzésével, hogy minél több magas hozzáadott értékkel és fejlett technológiával rendelkező munkahelyet hozzon létre Magyarországon", ad útmutatót a kormány hozzáállásához a KKM – igaz, a CEU és az MTA vegzálásával épp ilyen munkaerőt sikerül-sikerült elüldözni.

Egyelőre nem tudni, mivel tudtuk meggyőzni a világszervezetet, hogy a 63 jelölt közül ránk essen a választásuk.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.