Bezártak a Városliget megújulásának szimbólumai, a Feszl-pavilonok. Van, aki szerint a 160 éves tervek alapján újjáépült pavilonok nem tudtak nyereségesen működni – a Városliget Zrt. szerint viszont az elvárt színvonalat nem tudták hozni.
Bedőltek a Feszl-pavilonok, írt cikket nemrég egy, a Városligettel foglalkozó civil oldal, feltételezve, hogy a Városliget megújításának szimbólumaként jegyzett, 400 millióból felhúzott Feszl-pavilonok bezártak, az oldal véleménye szerint azért, mert a Ligetbe járók nem tudták megfizetni a drágább termékeket.
Rákérdeztünk a Városiget Zrt-nél is, ugyanazt válaszolták, amit az Indexnek: "A Városliget Zrt. a Pavilonkert három épületének üzemeltetőjével lezárta az együttműködését, mivel az a szerződésben vállalt kötelezettségeit nem tudta folyamatosan az elvárt minőségben teljesíteni. A pavilonok működtetésére hamarosan új pályázatot hirdetnek meg, melynek eredményes lezárulta esetén előre láthatólag tavasszal nyithatnak újra az egységek. Fontos megjegyezni, hogy mindez nem érinti a területen lévő megújult, egykori BSzKRt épületet, mely továbbra is várja a vendégeket."
A pavilonokól a ligetes civil oldal azt írja, előre lehetett tudni, hogy kicsik lesznek, mert már az 1880-as években azoknak bizonyultak, jóval kevesebb látogató mellett. A kínálat pedig egyszerűen nem találkozott a kereslettel: nem fogytak a 35 ezer forintos selyemsálak, ezért a bérlő egy idő után átállt a műanyag vízipisztolyra, Nagy-Magyarország-hűtőmágnesre. Ezt elégelhette meg aztán a Városliget Zrt.
Az Index cikke is azt emeli ki, hogy bár a pavilonok sokkal szebbek, mint a félideiglenes bódék, nem indokolja semmi, hogy épp itt és így historizáljon a fejlesztő, ezek a kereskedelmi célú elárusítóhelyek a kornak megfelelő módon kéne felépülniük, nem a 160 évvel ezelőtti igényeknek megfelelve.