Itthon hvg.hu 2019. január. 10. 14:27

Mit jelenthet az egymillióval több kormánykritikus magyar?

A Publicus Intézet igazgatója a Népszavának adott interjúban beszélt a közös ellenzéki EP-listáról, és arról is, hogy lenne értelme a kormánnyal elégedetleneket felduzzasztó tömeget becsatornáznia az ellenzéknek.

Bár a pártok népszerűsége nem változott a decemberben elkezdődött tüntetéshullám után, az emberek elégedettségében már tetten érhető változás, mondta el Pulai András, a Publicus Intézet igazgatója a Népszavának. 53-ról 64 százalékra nőtt ugyanis azok aránya, kik szerint nem jó irányba mennek a dolgok az országban, ez egymillió friss, ropogós elégedetlen embert jelent. Ez pedig Pulai szerint a pártpreferenciákon is látszódni fog.

Azok az ellenzéki pártok járhatnak jól, amelyek jól láthatóan részt vesznek, együtt mozognak a tiltakozásokkal, és azok a legkevésbé, amelyek alig – utóbbira példa az LMP. A nagy kérdés, hogy a pártok egyéni népszerűségük növelését tartsák-e fontosabbnak, vagy egy közös ellenzéki fellépést és képet erősítsenek – Pulai szerint inkább az utóbbit kéne választaniuk. Egy esetleges ellenzéki közös EP-listáról azt gondolja, nem jó ötlet, több párt és mandátumigény van, mint ahány hely, azaz több az eszkimó, mint a fóka.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.