Itthon hvg.hu 2018. december. 13. 15:02

Kovács Zoltán most a Washington Postot osztotta ki CEU-ügyben

A politikus olvasói levelében megismételte, amit a kormányzat már hónapok óta hangoztat: hogy az egyetem nem működött törvényesen, ezért kellett mennie.

Olvasói levélben vágott vissza a The Washington Postnak Kovács Zoltán, miután a lap a CEU ellehetetlenítéséről és költözéséről közölt cikket. A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár, a kormány nemzetközi szóvivője több bekezdésen keresztül igyekezett megcáfolni a „Magyarország sötét napja” című cikk állításait, többek között azt, hogy a kormány elüldözte az egyetemet, illetve hogy az intézmény törvényesen működött Magyarországon.

Kovács azt írja, a CEU-t senki nem űzte el, mivel az egyetem továbbra is bocsát ki diplomát Magyarországon. A politikus az amerikai nagykövetre, David Cornsteinre hivatkozik, aki azt állította: nincs gond Magyarországon az oktatási szabadsággal.

A kormány nemzetközi szóvivője szerint ráadásul nem igaz, hogy a CEU törvényesen működött volna, mivel úgy bocsátott ki amerikai diplomákat, hogy az Egyesült Államokban nem volt akkreditálva. Kovács hozzáteszi, amit a kormány már korábban is hangoztatott: hogy az egyetemnek nincs valódi kampusza New Yorkban.

Éppen ezért a CEU nem működhet tovább Magyarországon, mint valamiféle offshore egyetem

– szögezi le Kovács, hozzátéve: nem igaz az sem, hogy a magyar jogszabályok ellehetetlenítenek számos külföldi felsőoktatási intézményt, szerinte ugyanis a külföldi egyetemek nagy részének semmilyen kifogása nem volt a CEU-törvény ellen.

A politikus korábban a brit Guardiant is kiosztotta, amikor a lap a CEU-ügyről írt, később pedig a The New York Times-nak is visszaszólt blogján, mikor annak egyik újságírója cikkében a magyarországi médiaegyensúly miatti aggodalmát fejezte ki.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?