Rendkívüli ülést tartott volna a parlament nemzetbiztonsági bizottsága, de a kormánypárti képviselők nem szavazták meg a napirendet.
Rendkívüli ülésre hívták össze a nemzetbiztonsági bizottság tagjait a Gruevszki-ügy miatt.
A bizottság egy nappal korábban már tartott egy zárt ülést, most viszont a sajtó is ott lehetett a teremben. Az ülésen megjelent Pintér Sándor belügyminiszter is, de a Fidesz nem szavazta meg a napirendet, ezért az ülés alig negyedóra után véget is ért.
A kormánypárti képviselők szerint nincs is szó semmilyen veszélyről, a nemzetbiztonságot valóban fenyegető ügyekkel kellene inkább foglalkozni, ezért a napirendet sem fogják megszavazni. A fideszes Halász János arról beszélt, szerinte az ellenzék azokat a kormánytisztviselőket támadja, akik megadták a menedékjogot a bukott macedón miniszterelnöknek. Arra sem kellett sokat várni, hogy először elkezdjenek sorosozni: Halász szerint nincs másról szó, mint hogy a Soros által támogatott baloldali macedón kormány támadja a volt kormányfőt.
Mirkóczki Ádám, a bizottság jobbikos elnöke erre azt válaszolta: a körülmények miatt van helye a nemzetbiztonsági bizottságban ebben az ügynek, de a kormánynak is érdeke volna, hogy tisztázzák a helyzetet. Ráadásul a Magyar Idők már az előtt hírt adott Gruevszki menedékjogáról, hogy a bizottság ülésezhetett volna, ezért azt is meg kell vizsgálni, ők honnan kapták meg az információt. Nem az ellenzék csinál ebből ügyet, nem azért van itt a sajtó, mert az ellenzék ügyet akarna - mondta az MSZP-s Molnár Zsolt.
A menedékügyi eljárás a hatóságokat titoktartásra kötelezi, azt viszont nem tilthatják meg, hogy a menedéket kérő a sajtónak nyilatkozzon - zárta rövidre a válaszát Pintér Sándor.
A belügyminiszter az ülés után kiállt a sajtó elé: arról beszélt, feleslegesen hívták össze az ülést. Amikor a tegnapi ülés zajlott, és a munkatársai tájékoztatták a bizottságot arról, hogy hol tart az ügy, akkor pontosak voltak, a bevándorlási hivatal dolgozói nem hibáztak - mondta. Azt, hogy a menekültügyi meghallgatások során mik történnek, azt soha nem mondják el, de a menedékkérelem kérelmezője ettől még nyugodtan fordulhat a sajtóhoz - ismételte meg.
A menedékkérelem megadását nem kell megindokolni, nem is szokás, ami indoklásként megjelent a Magyar Időkben, az a döntésben nem szerepel - mondta a miniszter.
Kérdésünkre Pintér azt válaszolta: valóban van lehetőség arra, hogy nem a tranzitzónában bírálják el a kérelmet. Arról, hogy most Szerbiát biztonságos országnak tekinti-e a kormány, Pintér kikerülte a választ, csak arról beszélt helyette, hogy mindenki menedékkérelmét befogadják és elbírálják.
A fideszes bizottsági alelnök, Halász János az ülés lezárása után elviharzott, amikor az újságírók megpróbálták volna kérdezni. Így a bizottság tagjai közül csak Mirkóczkit lehetett kérdezni: ő arról beszélt, Pintér Sándor jelenléte azt mutatja, hogy a Belügyminisztérium is komolynak gondolhatja a problémát.