Sokszor vádolták azzal, hogy a Fideszre nézve kedvező ítélteket hoz. Az NVB volt elnöke szerint „a valósággal vagy a jogi tényállással sokszor köszönő viszonyban sem voltak ezek a vádak”.
A villámkarriert befutó Patyi András (erről a karrierről a hvg.hu írt elsőként, kattintsanak) immár a Kúria önkormányzati tanácsának elnökeként adott interjút a Magyar Időknek, innen tudjuk, hogy ez a tanács „is elbírál választási és népszavazási ügyeket, de a törvény szigorú rendelkezése folytán öt évig bíróként nem járhatok el olyan ügyben, amelyben a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) érintett, hiszen egészen szeptemberig én álltam ennek a testületnek az élén”.
Az önálló közigazgatási bíróságról – minden jel szerint ennek lesz majd az elnöke később Patyi – azt mondta, azon kevesek közé tartozik, akik „majd húsz éve hangoztatják, hogy az 1949-ben feloszlatott közigazgatási bíróságot újra fel kellett volna már állítani a rendszerváltáskor”.
Ez a bírósági rendszer szerinte hatékonyan fogja képviselni a közérdeket és a polgárok jogait. „Gyakran felmerült, hogy a külön közigazgatási bíróság indokolatlanul sok pénzbe kerül. Én úgy fogalmaznék, hogy a demokratikus intézményrendszer és a jogállam fenntartása kerül pénzbe.”
Sokszor vádolták azzal, hogy korábban, még NVB-elnökként a Fidesznek kedvező, az ellenzékre nézve káros döntéseket hozott. „A valósággal vagy a jogi tényállással sokszor köszönő viszonyban sem voltak ezek a vádak. Az NVB-t elnökként több mint háromezer határozat meghozatala során vezettem, és úgy érzem, hogy magas minőségi szintre tudtuk emelni a bizottsági munkát.”
Emeljük ki: „a valósággal vagy a jogi tényállással sokszor köszönő viszonyban sem voltak ezek a vádak”. Vagyis volt, amikor igen.