Itthon hvg.hu 2018. augusztus. 28. 20:38

Döbbenetes állapotban van az egyik legforgalmasabb mentőállomás

Az egyik mosdóban hetente tör fel a fekália, a tisztasági festésre az ott dolgozók dobnak össze.

A XIII. kerületi Bázis Mentőállomásról közölt a helyszínen készült fotókkal illusztrált cikket a 444.hu, amelyből kiderül: a főváros egyik legforgalmasabb ilyen létesítménye rettenetes állapotban van.

A beszámoló szerint a mentőállomás mosdójában hónapokon át hetente egyszer feltört a fekália, és miután a dugulásnak vélt problémát többszöri próbálkozás után sem sikerült megoldani, egyszerűen lezárták. Ezután egy ideig a száz embert foglalkoztató létesítményben két vécé üzemelt. Mostanra a helyiséget újra megnyitották, de csak a vécécsésze használható, a piszoár és a kézmosó nem.

A cikk szerint, bár az állomáson elvileg naponta takarítanak, a fertőtlenítés megoldatlan, időnként a dolgozók állnak neki szabadidejükben. Tisztasági festést is csináltak már: tavaly összedobták a pénzt a festékre, majd maguk kifestettek két szobát.

A mentőállomás 11 helyiségből áll, amelyeket egyetlen mobil klímaberendezéssel lehetne hűteni, az viszont rendkívül hangos. A dolgozók akartak venni – saját pénzből – egy másikat, azt viszont nem lehetett volna beszerelni, ugyanis veszélyeztette volna a felettük dolgozó mentésirányítás folyamatos áramellátását.

A mentőautók műszaki állapota is hagy kívánnivalót maga után az állomáson, előfordult, hogy egy szervizre elvitt mentőautó helyett olyat kaptak cserébe, amelyben még biztonsági öv sem volt.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.