Az Agrárminisztérium az alábbi közleményt juttatta el az Országos sajtószolgálatnak:
„Ópusztaszer a magyarság számára egy fontos gyülekezőhely. Anonymus leírása szerint Árpád vezér és nemesei 34 napot töltöttek a környéken, ahol megállapították az ország törvényeit, vagyis szerét ejtették az ország dolgainak - emelte ki Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes a Magyarok Országos Gyűlésén elmondott köszöntőjében, Ópusztaszeren.
Nemzetünk legfontosabb és egyben legszebb ünnepe előtt állunk, a mai világpolitikai változások egy határokat elmosó, globalizált társadalom jövőképét vetítik előre, amely a nemzetállamok számára komoly kihívást jelent. Olyan ezer éves értékek kerültek veszélybe, mint a család, a vallás, a nemzeti önazonosság intézménye, mondta Farkas Sándor.
Mint a történelem során oly sokszor, Magyarország számára most is nagyon fontos kérdés keresztény értékeink, kultúránk, nemzettudatunk védelme. Erős Magyarország csak stabil gazdasági és politikai háttérrel létezhet. Az elmúlt években tett intézkedésekkel sikerült talpra állítanunk a gazdaságot, amelyet jól igazolnak a számok is, folytatta beszédét Farkas Sándor. 2018. második negyedévében 4,4 százalékkal bővült a gazdaság teljesítménye az előző év azonos időszakához képest. Ez a bővülés európai szinten a második legnagyobb és ebben a mezőgazdaság teljesítményének is jelentős szerepe van.
Ahogy a magyarság eddig is, úgy a jövőben is képes lesz a megújulásra. Képes arra, hogy alkalmazkodjon az új viszonyokhoz és megfelelő válaszok”
Nem tudni, hogy az agrárminisztérium mit akart még elmondani a magyar megújulásról, mert a közleménynek itt vége szakad.
Amit még érdemes hozzáfűzni, hogy a Ópusztaszer mint szimbólum és a keresztény értékeink között némi ellentmondás feszül. Továbbá védendő kultúránknak az alábbi sorok inkább képezik részét:
De addig sírva, kínban, mit se várva
Mégiscsak száll új szárnyakon a dal
S ha elátkozza százszor Pusztaszer,
Mégis győztes, mégis új és magyar.