Itthon MTI / hvg.hu 2018. április. 24. 10:10

Kovács Zoltán: "Magyarországon a demokrácia él és jól van"

A kormányszóvivő a Washington Postban megjelent olvasói levelében reagált a lap egy korábbi cikkére, amely a hazai demokrácia helyzetével foglalkozott, és igen erős kritikát fogalmazott meg Orbánnal és a Fidesszel szemben.

Kovács Zoltán kormányszóvivő a The Washington Post című lapban A magyarok számára Magyarország az első címmel reagált a lapban április elején megjelent írásra, amely a magyarországi demokrácia helyzetét firtatta. Az anyag A demokrácia haldoklik Magyarországon. A világ többi részének is aggódnia kellene címmel jelent meg az újságban, és kemény kritikát fogalmazott meg a Fidesszel és Orbán Viktorral szemben. A cikk szerzője azzal zárta sorait, hogy "vicces, hogy >>az ország az első<< többnyire azt jelenti, hogy a demokrácia az utolsó".

Kovács Zoltán az újságban megjelent olvasói levelében emlékeztetett, hogy Magyarországon az április 8-án tartott parlamenti választásokon 70,2 százalékos, 2002 óta a legmagasabb és 2014-hez képest is nyolc százalékponttal magasabb volt a részvételi arány. "A 2016-os elnökválasztásokon a választói részvétel az Egyesült Államokban csupán 55,7 százalék volt, 2012-ben pedig még ennél is alacsonyabb" – állapította meg Kovács, majd leszögezte, hogy

Magyarországon a demokrácia él és jól van

A kormányszóvivő arról is írt, hogy a magyarországi munkanélküliség ma 3,8 százalékosra csökkent a 2009-es 11,9 százalékról, "a hazai össztermék növekedési üteme 2017-ben 4,4 százalékot ért el", szemben a 2009-es 7,9 százalékos csökkenéssel. "2014 óta a reálbérek 44 százalékkal növekedtek, és bevezettük az Európai Unió legalacsonyabb, 9 százalékos társasági adóját, amely élénkítette a beruházásokat" – tette hozzá Kovács, hangsúlyozva, hogy "a választók szeretik ezeket a dolgokat".

AFP / Kisbenedek Attila

Felidézve a The Washington Postban megjelent korábbi írást, mely szerint Magyarország "uralkodó pártjának mindössze 48 százalékos támogatottsággal sikerült megszereznie az akadálytalan kormányzáshoz kétharmados szupertöbbséget", a magyar kormány szóvivője két korábbi példára emlékeztetett. Arra, hogy Tony Blair és a brit Munkáspárt az 1997-es választásokon a voksok 43 százalékával a parlamenti helyek 64 százalékát szerezte meg, Barack Obama, az Egyesült Államok volt elnöke pedig 2008-ban a szavazatok 53 százalékával az elektori testület támogatásának 67 százalékát tudhatta magáénak.

Ez így működik a többségi választási rendszerekben

– állapította meg Kovács.

A kormányszóvivő végezetül azt írta, hogy "Orbán Viktor miniszterelnök azért aratott ismét földcsuszamlásszerű győzelmet, mert a választók azt akarják, hogy kormányuk számára az ország legyen az első".

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 10. 15:00

„Nem az az érdekes, hogyan ülsz, hanem hogy tíz-húsz percenként mozdulj meg” – minden, amit megtehetünk a gerincünk egészségéért

204 ország között Magyarország jár az élen a derékproblémák terén. Hogyan jutottunk idáig? Milyen képességeinket veszítjük el a kevés mozgás következtében, és miként befolyásolja a mentális állapotunk a mozgásszervi problémáinkat? Mi az az exercise snack, és miért kellene úgy, mint egy falat kenyér? Miért tévedés, hogy az úszás a gerincbetegek Szent Grálja, és hogyan kellene jól mozognunk? Ádám Judit gyógytornásztól és Almásy Csilla gyógytornász-fizioterapeutától szinte mindent megtudtunk a gerinc egészségmegőrzéséről, amit csak lehet.