Itthon Tóth Richárd 2018. március. 27. 12:15

Idén már közel 200 menekültet fogadott be Magyarország

A januári 97 után februárban újabb 94 esetben hozott pozitív döntést a menekültügyi hatóság.

Választás 2018
Friss cikkek a témában

Korábban beszámoltunk már a januári statisztikákról is, akkor 10 ember kapott menekültstátuszt, 86-an oltalmazotti elismerést, 1 ember pedig befogadotti státuszt. Így jött ki az, hogy 97 embert fogadott be Magyarország, akkor még a Stop Soros-törvénycsomag árnyékában.

Az azóta eltelt időszakban a kormány és a Fidesz részéről annyi változott, hogy Soros helyett az ENSZ ellen uszítanak, és a fideszesek szerint ha elveszítenék a választást, rögvest menekültek lepnék el az országot. Ezek ellenére a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal honlapjára felkerült friss statisztikákból kiolvasható – a március 27-én megjelent táblázat 8. oldalán található adatok mutatják –, hogy februárban:

  • 1 ember kapott menekültstátuszt,
  • 82-en oltalmazotti elismerést,
  • 11 ember pedig befogadott státuszt.

Vagyis februárban összesen 94 menekültet fogatunk be.

A BMH 204 kérelmet utasított el, 82 esetben pedig megszüntette az eljárást.

Tavaly egész évben 1291 embert fogadott be Magyarország, ha a tendencia úgy folytatódik idén, ahogy eddig, akkor 2018-ban is kijöhet egy ehhez hasonló szám, hiába a Fidesz menekültellenes retorikája. Menekültsegítő civil szervezetek egyébként úgy számolnak, a kormány a választások után visszavesz az uszításból, "mindenki megnyugszik kicsit", mondta lapunknak egy civil szervezet vezetője korábban.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.