Paczolay Péter szerint a Nem adom a házam nevű mozgalom vezetője nem merített ki itthon minden jogorvoslati lehetőséget. Póka László jogi képviselője viszont cáfolta ezt.
Tárgyalásra alkalmatlannak találta a Nem adom a házamat nevű devizakárosult-mozgalom vezetőjének kérvényét Paczolay Péter, a szervezet tavaly megválasztott magyar bírája. Indoklása szerint a kérelmező nem merítette ki a magyarországi jogorvoslati lehetőségeket – írja a Magyar Nemzet.
Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, Póka László jogi képviselője viszont úgy véli: Paczolay Péter téved, az ügyben megjárták az összes hazai jogorvoslati fórumot.
2015 májusában a Nem adom a házamat mozgalom egy nem betiltott demonstráción tiltakozott a devizahitelesek kifosztása ellen a budapesti Széchenyi téren. Ezután petíciót szerettek volna átadni Kövér Lászlónak, az Országgyűlés elnökének, de ez nem jött össze, mert az előzetes egyeztetés ellenére sem a házelnök, sem a sajtóosztály nem vette át a petíciót.
A devizahitelesek százezreinek semmibevételén felháborodott tüntetők közölték a rendezvényt biztosító rendőrökkel, hogy spontán tüntetést szerveznek. Átvonultak a József Attila utca elejére, és a zebrán ülősztrájkba kezdtek. A jog szerint az előre be nem jelentett, de békés tüntetés nem oszlatható fel, ha a közlekedés másként megoldható, és itt is erről van szó – érvelt Gaudi-Nagy Tamás.
A rendőrség a spontán tüntetés miatt a gyülekezési joggal való visszaélés miatt pénzbírsággal sújtotta Póka Lászlót és egy másik résztvevőt. A döntéssel szemben fellebbeztek, de azt a rendőrség elsőfokú határozatában visszautasította. Majd ismét fellebbezett a két tüntető, de ezt a Pesti Központi Kerületi Bíróság jogerős határozatával elutasította. Az Alkotmánybírósághoz fordultak ezután, de az alkotmányjogi panaszukat is visszautasították, így megkeresték beadványukkal a strasbourgi bírói fórumot.
Gaudi-Nagy Tamás azt mondta: sajnálatosnak tartja, hogy éppen a magyar bíró utasította vissza a kérelmüket ilyen, szerinte nyilvánvalóan hibás érveléssel. A visszautasítás végleges, az ügy még egyszer nem vihető az emberi jogi bíróság elé – tette hozzá.
Azt nem derül ki a cikkből teljesen világosan, a lap megpróbálta-e elérni az ügyben Paczolay Pétert is.