Aggódva nézik szülei közéleti aktivitását Kálló Dánielnek, a Független Diákparlament szóvivőjének, aki a Magyar Narancsnak adott interjút. A szervezet aktivistáit többször érte retorzió, kiközösítés az iskolájukban. Kálló szerint túl szolgaian gondolkozik az ország.
Nem örültek a szülei, hogy az Echo Tv-ben megalázta Velkovics Vilmos műsorvezető, de amúgy is aggódnak a közéleti szerepvállalása miatt – a Független Diákparlament szóvivője, Kálló Dániel a Magyar Narancsnak adott interjút. Aggodalmuk alapja, hogy fiukat valami hátrány éri a "politizálás" miatt. Aminek van alapja, de "ha senki nem így állna hozzá, akkor nem kellene ilyentől félni. Kicsit magunknak is kreáljuk a problémát". Az ominózus interjún gyakorlatilag mindenki felháborodott a szóvivő környezetében, Kálló pedig amiatt szomorú, hogy nem ütközhettek érvek, vélemények.
A Független Diákparlament korábban úgy döntött, nem vesz részt a Köznevelési Kerekasztal munkájában, mert nincs biztosíték a követelések teljesülésére, bábszervezetként működik, amivel ki lehet pipálni az egyeztetéseket. A Diákparlament nem ért egyet a nyári szünet lerövidítésével, a kötelező gimnáziumi felvételivel, a szakképzés átalakításával, és főleg az iskolai lőterek kialakításának ötletével. A jelenlegi 40 órás hetek helyett általánosban 25, középiskolában 30 óra lenne az, ami még elviselhető egy diáknak.
A legutóbbi diáktüntetésen meghirdetett Diákvagyok platform szélesebb körben tenné lehetővé a diákoknak a panaszaik bejelentését, láthatóvá tételét. Kálló szerint dolgoznak azon, hogy március 15-én valami pluszt mondjanak, ne csak tüntetés érjen tüntetést.
A Diákparlamentben aktív diákokat többször ért kiközösítés, olykor elbeszélgetésre hívják őket az igazgatói irodába. "Azt érzem, hogy az országba belenevelték ezt a passzivitást, egyre több helyen érzékelni a 'ne szólj szám, nem fáj fejem' típusú hozzáállást", mondja Kálló.