Kétnapos sztrájkot hirdetett a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete. A Fidesz szerint kormányellenes akcióról van szó.
Pénteken vagy hétfőn nehéz lesz az ügyintézés Magyarországon, ugyanis ahol sztrájkolnak a közszolgálati dolgozók, ott csak a legsürgősebb, halaszthatatlan ügyeket fogják elintézni. Két kivétel van az országban, hívja fel a figyelmet az ATV, két megyeszékhelyen, Kaposváron és Székesfehérváron minden a megszokott lesz.
A Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének főtitkára a sztrájktól a kormány hallgatásának megtörését várja.
Azt várjuk, hogy leülünk végre tárgyalni. Számítunk a parlamenti frakciók és az egyéni képviselők segítségére, és nagyon nagy szükségünk van az önkormányzati érdekszövetségek egyeztetett álláspontjára a kérdésben, hogy a kormánynak ne legyen már további hivatkozása arra, hogy nincs egységes álláspont – mondta Boros Péterné.
A szakszervezeti vezető elmondta azt is, a szakemberhiány a demokrácia alapintézményeit veszélyezteti, egyes településeken nem biztosítottak a választások személyi feltételei, szerinte elmaradhatnak a szavazások, amit Áder János április 8-ra tűzött ki.
Székesfehérvár polgármestere, a fideszes Cser-Palkovics András elárulta, a városban miért nem lesz sztrájk:
Január 1-től általános 5 százalékos béremelés volt, az illetményalapot 38 ezer 650 forintról 42 ezer 800 forintra emeltük. Ezen kívül pedig teljesítmény-értékelés alapján voltak, akik az 5 százalék bérelésnél magasabb, akár 10 százalékos, vagy feletti béremelést kaptak.
Gulyás Gergely Fidesz-frakcióvezető pedig arról beszélt, ugyan számtalan területen volt már béremelés, ha valaki mégsem elégedett, akkor a kormány nyitott a tárgyalásokra. De szerinte a sztrájkolók a politikába akarnak beleszólni, egy választás előtti sztrájk politikai követelésnek, kormányellenes akciónak tekinthető.