2017. november. 21. 21:27 MTI Utolsó frissítés: 2017. november. 21. 21:05 Itthon

Vizsgálja a rendőrség a nyíregyházi klórmérgezést

A Nyíregyházi Egyetemen történt klórgázmérgezés ügyében foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt indított büntetőeljárást a rendőrség - közölte a megyei főkapitányság.

Vizsgálják a körülményeket, az eljárásnak jelenleg nincsen gyanúsítottja.

A mérgező klórgáz vegyszerátfejtés közben szabadult fel a Nyíregyházi Egyetem uszodájában kedd délelőtt.

Az intézmény uszodáját kiszolgáló vegyszertárolóban végzett vegyi folyamat során észlelte a beszállító cég alkalmazottja, hogy tévedésből két, egymással reakcióba lépő, az uszoda vízkezeléséhez használt vegyszert - a katasztrófavédelem korábbi közlése szerint hypót és kénsavat - öntött össze, ami következtében klórgáz képződött.

Az egyetem munkatársai a tűzoltók kiérkezése előtt elkezdték az uszodában tartózkodók kimenekítését, akik közül többen köhögtek, erős, szúrós szagot éreztek és fulladásra panaszkodtak.

Az Országos Mentőszolgálat regionális orvos-igazgatója azt mondta, kilencen szenvedtek klórgázmérgezést. 

A Kelet-Magyarország napilappal a nyíregyházi kórház azt közölte, hogy hárman közepesen súlyos, hatan enyhébb klórgáz-mérgeztést szenvedtek, a súlyosabb mérgezettek az állapotuktól függően mehetnek majd haza.

A klórgáz az orr, száj, kötőhártya és légutak a nyálkahártyáit erősen izgató gáz.

Az irritáló hatás oka, hogy a nyálkahártyák nedves felszínén maró hatású sósavat képez, ezért a tüdőbe kerülve tüdőödémát okozhat, ennek kialakulásának esélyét csökkentheti a kezelés során kapott szteroid - írta a szon.hu.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.