A bíróság szerint a polgármester környezetébe tartozók nem közszereplők, ezért nem lehetett volna őket nyíregyházi polipnak nevezni.
Becsületsértésre enyhítették Szigetvári Viktor, az Együtt választmányi elnöke elleni ítéletet másodfokon egy rágalmazási perben.
Még 2014-ben az Együtt egyik, Szigetvári Viktor akkori elnök által szerkesztett kiadványában a város fideszes polgármesterének közvetlen környezetét, kabinetfőnökét és ügyvédjét "nyíregyházi polip"-nak nevezték, a prospektus pedig azt állította a fideszesekről, hogy közpénzek elherdálásában és tisztességtelen ügyekben vettek részt korábban.
Az ügyészség nyomozott az ügyben, de nem emeltek vádat, a nyíregyházi polgármesterhez köthető három személy viszont magánvádlóként rágalmazással vádolta meg Szigetvárit. Az elsőfokú bíróság rágalmazás miatt el is ítélte a politikust, és egy év próbára bocsátották.
A Nyíregyházi Törvényszék másodfokú büntető bírósága kedden viszont becsületsértésre enyhítette az elsőfokú ítéletet, és csak megrovásban részesítette Szigetvári Viktort.
Szigetvári kitart amellett, hogy neki volt igaza, mert bár a bíróság szerint a kiadványban támadott politikai szereplők nem közszereplők, az Együtt szerint közpénzből élnek, közpénzből dolgoznak, közpénzek felett rendelkeznek, ezért közszereplőnek minősülnek, és tűrniük kell a kemény nyilatkozatokat is. Szigetvári ezért jogorvoslatért az illetékes bírósághoz fordul és kéri a felmentését.
A másodfokú bíróság ugyanakkor kimondta, hogy a kiadványban szereplő "nyíregyházi polip" kifejezés nem tényállítás, hanem csak véleményállítás, vagyis a prospektusban nem hazudtak, csak véleményt mondtak.