Itthon hvg.hu 2017. szeptember. 28. 12:01

Fizetős a szegény gyerekeknek épült játszótér

A polgármester szerint jelképes összegű hozzájárulást várnak, a szegény családok viszont vagy ételt vesznek, vagy a gyerek megy hintázni.

Több mint százmillió forintból épült egy új közösségi tér Hajdúhadházon, hogy a szegregált gyerekeket élményekhez, sportolási lehetőséghez juttassák, de játszóteret fizetőssé tették - számol be a Népszava.

Egy roma asszony azt meséli, hiába nyúzza a gyerek, hogy be akar menni hintázni, nem tudja beengedni.

"Ötszáz forint a belépő, azért egy napra meg tudjuk venni az egész családnak a tejet meg a kenyeret, ennyi pénzt nem libikókázhat el a pár óra alatt."

Ráadásul ez fejenként értendő, így ha négy gyerek menne be, az már 2 ezer forintba kerül - teszi hozzá egy hétgyerekes apa, Balogh Sándor.

"Itt mindenki a léthatáron él, a számlákat is alig tudjuk befizetni. A közmunkások béréből mindig levonják a tartozást, ami marad, az elmegy élelemre. Tudja, itt úgy csavarják a törvényeket, ahogy nekik tetszik: a romákra hivatkozva megnyertek egy pályázatot, most meg épp minket zárnak ki a lehetőségekből."

A lap szerint úgy tűnik, a romák csak "pántlikaként" kellettek az EU-s pályázatra, amellyel összesen 400 millió vissza nem térítendő támogatást kapott Hajdúhadház, a szederjesi városrészben 85,5 milliós uniós támogatásból és 30 milliós önrésszel épült meg a "közösségi és közszféra funkciókat szolgáló létesítmény." Az új sportpályát és játszóteret két éve még ingyen használhatta mindenki.

Az ingyenes használatért aláírásgyűjtés indult. A polgármester a lapnak nem nyilatkozott, korábban viszont a haon.hu-nak arról beszélt, az 500 forint "barátságos és megfizethető összeg", szervezett keretek között, bizonyos feltételek esetén ingyen lehet használni a létesítményt.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.