Meg sem közelítjük az OECD-országok átlagát az egymillió lakosra jutó MR-készülékek számában.
Nincs CT, így nehezebb a gyógyítás az Országos Kardiológiai Intézetben, a balatonfüredi szívkórházban vagy a Bethesda Gyermekkórházban, míg az ajkai Magyar Imre Kórházban biztonsági okok miatt nem használják tovább az intézmény elavult készülékét. A kormányzat szerint 2010 óta megduplázták a képalkotó diagnosztikai eszközök – a CT- és MR-készülékek – számát, de még mindig igen kevés van belőlük. Az előbbiekből 104, az utóbbiakból 65.
A CT-k közül tizenkettőt, az MR-ek közül kilencet üzemeltet az Affidea, amely a legnagyobb hazai magánszolgáltatónak számít a képalkotó diagnosztika terén. A házipatika.com-nak a cég vezérigazgatója azt mondta, hogy az elmúlt néhány évben valóban komoly fejlesztés volt a képalkotó diagnosztikában, ám az ellátottság még mindig jóval alatta van az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet)-országok átlagának.
Leitner György idézte a statisztikát, amely szerint az OECD-tagállamokban egymillió lakosra átlagosan 13 MR-készülék jut, míg Magyarországon csupán 3,1. CT-kből pedig 8.
A szakember szerint ez különösen annak tudatában komoly probléma, hogy a vizsgált OECD-országok közül nálunk az egyik legmagasabb a rák okozta halálesetek száma. Márpedig a daganatok korai felismerésében kulcsszerepet játszanak ezek a készülékek.