A Népszava szerint a hét minden egyes napján a kórházigazgatóknak akkor is el kell küldeniük a jelentést, ha nem történt semmi. A lap szerint az egészségügyi kormányzat így próbálja megakadályozni, hogy a sajtóból értesüljön a problémákról.
Napi eseményjelentés írásra kötelezte a kórházfenntartó az intézményeket – tudta meg a Népszava. A lap szerint múlt pénteken az összes kórház megkapta azt a levelet, melyben arról tájékoztatták az főigazgatókat, hogy minden nap, így szombaton és vasárnap is reggel nyolcig jelenteniük kell a rendkívüli eseményeket az állami intézményfenntartónak, az Állami Egészségügyi Ellátó Központnak. A beszámolót akkor is el kell küldeni, ha nem történt semmi az előző napon, vagyis nincs mit jelenteni.
A lap úgy tudja: az intézményvezetők egy részének azzal magyarázták a kérést, hogy az egészségügyi kormányzat első kézből, és nem a sajtóból szeretne értesülni, ha valami fennakadás van a betegellátásban. Már pedig probléma bőven van, elég csak például a CT-berendezésekkel kapcsolatos hiányosságokra gondolni az elmúlt napokból.
Egy intézményvezető, név nélkül, azt mondta a Népszavának, hogy a régmúltból ismert hangulatjelentéshez hasonlít a kórházfenntartó friss utasítása. Egyelőre nem tudja, pontosan mi számít rendkívüli eseménynek, és egyszerű sem egyszerű megszervezni egy több mint kétezer ágyas intézményben, hogy minden nap, határidőre elkészüljön a jelentés. Valószínűleg el kell rendelnie, hogy az éjszakások, mielőtt távoznak, még írják meg a jelentést – vetette fel.
A kórházvezetők elbizonytalanodást az is növelheti, hogy a klasszikus értelemben vett rendkívüli eseményeket egy 2005-ös miniszteri rendelet alapján eddig is jelenteniük kellett. Ott fel is sorolták, melyek ezek: egyebek mellett katasztrófák, terroresemények, tűzesetek, vízkárok számítottak rendkívüli eseménynek – jegyzik meg a cikkben.