Minden olyan magyaros ebben a történetben: a szakmai egyeztetés komolyan vétele és a szakmai érvek figyelembe vétele.
Nem siette el a reakciót a logopédus szakma képviselete, a Magyar Logopédusok Szakmai Szövetsége Egyesület, valamint a ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar (ELTE BGGYK) Logopédiai Szakcsoport a Taigetosz-törvényre. Az általunk is alaposan elemzett, nagy felháborodást kiváltó törvény elkészülésének körülményei elég jól mutatják, mi a baj a szakmai egyeztetésekkel.
A két szervezet Facebook-bejegyzéséből a következőket lehet megtudni:
Az eddigi törvényi keretekben a nem érdemes fenntartani a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézség (BTMN) és a speciális nevelési igényű (SNI) gyerekek szétválasztását. Nem kínál megoldást a tantárgyak alóli felmentés a problémákra. " A felmentés esetükben a támogatás feladását jelenti, holott az megvalósítható lenne megfelelően differenciált prevenciós, illetve felzárkóztató oktatást biztosító rendszerben."
a megodlás az lenne, ha ez a felmentés megszűnne, és rögtön speciális, proaktív lépések is lennének "komplex intézkedések sorozatát javasoltuk, melyek a tantárgyi értékelés alóli felmentés helyett megteremtik a feltételeit a nehézségek megelőzésének, a tanulók felzárkóztatásának, a probléma gyökerét feltáró szakszerű diagnosztikának és az erre épülő támogatásnak".
Erre a törvény csak a felmentés megszüntetését hozta el, a proaktív lépéseket nem.