Itthon hvg.hu 2017. június. 08. 18:37

Nyakon öntötte abszinttal és meggyújtotta ismerősét egy szegedi férfi

A férfit, aki azon akadt ki, hogy nem jutott neki kísérő a piához, két év börtönbüntetésre ítélte a Szegedi Törvényszék, 5 év próbaidőre felfüggesztve.

A sértett és baráti társasága 2016. július 30-án egy magánháznál szervezett rendezvényen vett részt, és "nagyobb mennyiségű szeszes italt fogyasztottak el". Este Szeged belvárosába vették az irányt, az el nem fogyasztott italokkal együtt, amelyek közt volt egy félliteres üvegben lévő, 70%-os alkoholtartalmú abszint is. A vádlott a társasághoz még a délutáni órákban csatlakozott.

A társaság egy padon ülve beszélgetett és italozott, mikor a vádlott és a sértett között nézeteltérés támadt amiatt, hogy a társaság egyik tagjának nem jutott üdítő. A vádlott ezt követően a padon félmeztelenül ülő sértett nyakára és hátára a nála lévő üvegből kb. 2 dl mennyiségű abszintot öntött, majd azt öngyújtóval meggyújtotta. A sértetten szétfolyt abszint azonnal meggyulladt, kékes-zöldes lánggal égni kezdett, aminek következtében a sértett I. és II. fokú, a testfelület 10 %-át érintő égési sérüléseket szenvedett – olvasható a bíróság honlapján.

A vádlott által használt abszint és annak a sértetten történő meggyújtása alkalmas volt arra, hogy a sértettnek a ténylegesen okozott súlyos sérüléseken túlmenően életveszélyes sérülést hozzon létre, amely sérülés azért maradt el, mert a sértettnek és a segítségére siető személyeknek rövid időn belül sikerült eloltania a sértett bőrén égő magas alkoholtartalmú abszintot.

Minderre figyelemmel a bíróság ítéletében bűnösnek mondta ki a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntettének kísérletében, melyet az ügyész, valamint a vádlott és védője is tudomásul vett, így az ítélet jogerőre emelkedett.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.