Itthon hvg.hu 2017. április. 29. 13:11

Az ügyészség visszadobta a Soros György elleni feljelentést

Soros György azon dolgozik, hogy a magyar kormány megbukjon, mert nem ért egyet az általuk képviselt politikai irányvonallal - ezt az állítást nem látta bizonyítottnak az ügyészség, szerintük ez csak vélemény.

Múlt héten fordult az ügyészséghez a feljelentéseiről ismert Fidesz-tag, Tényi István. Ismeretlen elkövető ellen tett bejelentést amiatt, amit Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Kreml-párti Russia Todaynek mondott Soros Györgyről: az üzletember azon dolgozik, hogy a magyar kormány megbukjon, mert nem ért egyet az általuk képviselt politikai irányvonallal.

Tényi a bejelentést azzal indokolta, hogy Soros György valóban megdöntené a kormányt, induljon ellene eljárás. Ha viszont nem, akkor fejezzék be a politikai színjátékot. A bejelentésben idézte a Nézőpont Intézet elemzőjének, Victor Ponta volt román miniszterelnök, illetve ifj. Lomniczi Zoltán CÖF-szóvivő Soros-ellenes véleményét is.

A 444 szombaton azt írta, a Fővárosi Ügyészség úgy látta, hogy a nyilatkozatok sorosozásai nem tartalmaznak konkrét tényeket és adatokat arról, hogy Soros miképpen kívánja megdönteni a rendszert, csak véleményeket tartalmaznak. A hatóság azt sem látta világosan, hogy Tényi István melyik szervezet tevékenységét sérelmezi.

Alkotmányos rend elleni szervezkedést az követ el, aki olyan szervezetet hoz létre, illetve vezet, amelynek célja, hogy erőszakkal vagy ezzel fenyegetve megdöntse Magyarország alkotmányos rendjét - idézték a Btk.-t az indoklásban.

Az ügyészség szerint vélemény, politikai nézet önmagában nem alkalmas bűncselekmény megállapítására.

.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.