Itthon hvg.hu 2017. április. 03. 14:12

Sólyom László is megszólalt a CEU ügyében

A volt köztársasági elnök támogató nyilatkozatot küldött a Közép-európai Egyetemnek

Sólyom László azt írta: "A tudomány és az oktatás nemzetközi. Az egyetem, az Universitas intézménye kilencszáz éve ezt valósítja meg. A Magyarországon működő egyetemek sokféleképpen részei ennek a világméretű közösségnek. Elismerésük Magyarország javára szolgál. Ez a rang adja a CEU értékét az ország és a magyar tudományos élet számára.

Alapvető érdekünk, hogy működését folytathassa. Alapvető érdekünk az is, hogy a felsőoktatás törvényi szabályozása megfeleljen az Alaptörvénynek."

Sólyom Lászlót megelőzve rengetegen fejezték már ki támogatásukat a CEU-nak. Többek között a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, Lovász László azt mondta, közvetítene is a kormány és az egyetem között a megoldás érdekében. A világhírű hálózatkutató, Barabási Albert-László, valamint 14 Nobel-díjas tudós is kiállt az intézmény mellett. Navracsics Tibor, a Fidesz európai parlamenti képviselője is azt üzente: el a kezekkel a CEU-tól.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.