Gergely Zsófia
Szerzőnk Gergely Zsófia

A tőzsdei honlapon indított ellentámadást az Opimus Group Nyrt. az ellen a tőzsdei érdekvédelmi szervezet ellen, amely több hibát vélt felfedezni abban, ahogyan Mészáros Lőrincék részesedést szereztek a cégben. Szerintük ugyanis minden szabályos az ügyletben, aminek köszönhetően coming outtal felérő módon jelent meg Mészáros Lőrinc a Népszabadságot bedöntő cégcsoportban.

Valótlan és „alkalmas a tőzsdei részvényforgalom indokolatlan megzavarására” a hvg.hu keddi cikke, amelyben a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (Tebész) kifejtette, milyen furcsaságokra figyeltek fel az Opimus Group Nyrt. részvényszerzésénél  – legalábbis ezt állítja a tőzsde honlapjára kikerült „helyreigazító tájékoztatásban” a társaság.

Kifogásolják többek közt, hogy az érdekvédelmi szervezet a közzétett adatokból dolgozott, és náluk „nem érdeklődött”, és állítják, a részvények eladása-vétele szabályszerűen történt. Ahogy még odaszúrnak egyet azzal a fordulattal, hogy a „valótlan információk közlésével éppen az általuk védett kisbefektetők érdekeit sértik” – a teljes közlemény itt érhető el.

Ahogy azt megírtuk, miután már a Népszabadság bedöntése óta összefüggésbe hozták a miniszterelnök Zuckerbergnél is okosabb gázszerelő barátját a lapot megvásárló Opimus Press-szel, csak nemrég jelentették be, hogy Mészáros Lőrinc 16,9 százalékos részesedést szerzett az Opimus Group Nyrt.-ben, akárcsak a Konzum Management Kft., amely a részvények 14 százalékát vásárolta meg. Ez a cég annak a Konzum Nyrt.-nek a tulajdona, amelyben Mészárosnak múlt hét óta 20 százalékos tulajdona van. A harmadik Mészároshoz köthető befektető a Status Capital Befektetési Zrt., a szekszárdi cég tavaly szállt be az Opimusba, és 8,38 százalékos tulajdonrésze van.

A Tebész szerint több sebtől vérzik az ügylet, például furán alakult a részvények darabszáma, de mást eljárási hibákat is felfedeztek – ezeket szedtük össze cikkünkben. Mivel Dióslaki Gábor, a szervezet vezetője szerint Mészárosék oldalán az összejátszás gyanúja is felmerül, ezért a felügyeletet ellátó Magyar Nemzeti Bankhoz fordulnak.

Úgy tűnik, felesleges az Opimus közleménybeli aggodalma amiatt, hogy cikkünk bezavarhat a kereskedésbe, ahogy megírtuk, miután Orbán Viktor közeli barátja feltűnt a cégnél, szárnyalnak a papírjaik. Ezek szerint valamiért a piac erősebb befolyásoló tényezőnek/jelnek veszi, ha a saját bevallása szerint még Zuckerbergnél is okosabb gázszerelő felbukkan egy cégben. Az üzlettársával, Jászai Gellérttel nemrég készült interjúban itt olvashat nagyszabású terveikről.

Felcsúti kisgömböc: részvények, szálloda, média, minden jöhet
Youtube / hvg.hu
Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.