A válaszadók többsége szerint a paksi bővítés költséges és túl nagy adósságot jelent az országnak, de azt eltérően ítélik meg, hogy ez megéri-e hosszú távon az országnak – derül ki abból a felmérésből, amelyet Vasárnapi Hírek megbízásából készített a Publicus Intézet 1503 ember megkérdezésével.
A válaszadók többsége, csaknem fele, 47 százalékuk szerint a paksi atomerőmű bővítése nagyon költséges, túlzott méretű adóssággal jár. Mindössze a válaszadók harmada (34 százaléka) mondta azt, hogy a beruházás hosszú távon kedvező az országnak, és ezért még a nagy adósság is elfogadható.
Két társadalmi csoport tagjai között ez utóbbi vélemény van többségben: a Fidesz-szavazók (62 százalék) és a paksi erőmű vonzáskörzetét jelentő dél-dunántúliak (52 százalék) körében támogatják sokan a beruházást. Az összes többi, vizsgált társadalmi csoport úgy gondolta, hogy az adósságvállalás túlzó mértékű lenne – derült ki a közvélemény-kutatásból.
A válaszadók 44 százalék szerint az Oroszországgal történt megállapodás kiszolgáltatottá teszi az országot, és csak a megkérdezettek 35 százaléka vélte úgy, hogy nem érinti az ország függetlenségét.
A Fidesz-szavazóknál többségben van (58 százalék) az a vélemény, hogy a megállapodás nem érinti hazánk függetlenségét.
A megkérdezettek többsége, 43 százaléka azt gondolta, hogy az Oroszországgal történt megállapodás összességében kedvezőtlen, és a válaszadók 34 százalék vélte inkább kedvezőnek.