A TV2-n futó Mokkában is foglalkoztak a budapesti olimpiai pályázat helyzetével, de hiába próbálták kihúzni Szilágyi Áronból – a magyar kandidáció egyik arcából –, hogy csalódott a népszavazási kezdeményezés miatt.
A műsorban Fürjes Balázs, a magyar pályázat vezetője arról beszélt, hogy Budapest esélyei radikálisan csökkentek a népszavazási kezdeményezés miatt. Fürjes sokadszorra is elmondta, hogy 120 év alatt sosem volt még akkora esélye a magyar olimpiarendezésnek, mint most, részben a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által elfogadott Agenda 2020 miatt, részben pedig azért, mert amikor a pályázat 2015-ben elindult, szinte minden párt megszavazta, jelentős volt a támogatottsága.
Ám a nagy egység, amiben indultunk, mostanra elfogyott – fogalmazott Fürjes.
A műsorvezető, Szebeni István ezután a kétszeres olimpiai bajnok kardvívóhoz, Szilágyi Áronhoz, a magyar pályázat egyik arcához fordult, azt tudakolva: számára mekkora csalódás az, hogy olyan sokan aláírták a gyűjtőíveket, jelezve, hogy nem szeretnék, ha Budapesten lenne az olimpia. Mire Szilágyi közölte:
Az, hogy a magyar választópolgárok – élve az alkotmányos jogukkal – arra gyűjtenek aláírást, és aláírják az ívet, hogy legyen népszavazás egy egyébként nagyon fontos témában, ami az ország egészét érinti, semmiképpen nem lehet csalódás.
Majd hozzátette: Az emberek arról döntöttek, hogy népszavazásra szeretnék vinni az olimpia ügyét, és ők maguk voksolnának arról, hogy legyen-e olimpia vagy ne legyen.
Én ezt jónak találom, ennek van helye.
Természetes, hogy ilyenkor a politikai pártok is felszólalnak, de szerintem sokkal fontosabb a civil szervezeteknek és maguknak az embereknek a véleménye."
Elmondta azt is, hogy nem politizál, főleg nem pártpolitizál, de mint sportoló, mint magyar ember, mint a magyar sportot szerető, és az olimpiai mozgalommal, az olimpiai eszmékkel abszolút azonosulni tudó valaki, ő is elmondja a véleményét. "Arra biztatok mindenkit, hogy hallgassa végig a most induló párbeszédet. Bízom abban, hogy a gazdasági szakértők mind a pályázat mellett, mind a pályázat ellen, leülnek majd, megvitatják az érveket, ellenérveket, és abból egy olyan vita fog kialakulni, ami alapján a választók majd el tudják dönteni a népszavazáson, ha lesz, hogy az olimpia mellett vagy ellen teszik le a voksukat" – fűzte hozzá.