Még ma közzéteszik Dobrev Klára vagyonnyilatkozatát a DK honlapján - írta a párt. Az egymilliárdos osztalék után Gyurcsány Ferenc 176 millió forint forrásadót fizetett, az Altus bevétele után pedig 270 millió forint árfolyamnyereség-adót.
Gyurcsány Ferenc befejezte üzleti tevékenységét. 2016-ban eladta a korábban tulajdonában volt ipari vállalatokat. A vállalatok ellenértékeként a pártelnök tulajdonában lévő Altus Portfolió Kft. mintegy kétmilliárd-négyszázmillió forint vételárat kapott. Az Altus Portfólió Kft. a bevétel után 270 millió forint árfolyamnyereség-adót fizet – írta szerda reggeli közleményében a DK az után, hogy a pártelnök vagyonnyilatkozatából kiderült, 1 milliárd forint osztalékot vett fel.
Az adózás utáni eredmény egy részét, mintegy egymilliárd-száznyolcvanmillió forintot a társaság osztalékként kifizetett, amely után Gyurcsány Ferenc további 176 millió forint forrásadót fizetett meg.
Gyurcsány Ferenc a megkapott osztalék kisebb részét átadta feleségének, Dobrev Klárának és az így megosztott jövedelmet közösen különböző értékpapírokba, részvényekbe, kötvényekbe, egyebek mellett magyar állampapírokba fektették – írta a DK.
A pártelnök vagyonnyilatkozata az Országgyűlés Hivatalánál nyilvánosan elérhető, felesége vagyonnyilatkozatát pedig – amely ugyan a jogszabályok szerint nem nyilvános – Dobrev Klára a DK honlapján február 1-jén nyilvánosságra hozza. Gyurcsány Ferenc gyermekeinek nincs saját vagyona.
Gyurcsány Ferenc és a tulajdonában álló vállalkozás összesen 446 millió forint adót fizet. Ahogy Gyurcsány Ferenc a vállalkozásai után korábban is Magyarországon fizetett adót, és Magyarországon teremtett közel ezer munkahelyet, úgy most üzleti tevékenysége befejeztével is itthon, a magyar emberek közös kasszájába fizeti be az adót.