Itthon MTI 2017. január. 11. 17:46

Van, ahol már 20 centis a Balaton jege

A korcsolyázásra kijelölt részek között viszont még mindig vannak veszélyes területek.

A hideg időjárás hatására tovább hízik a Balaton jege – írta Facebook-oldalán szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat. Mint írták: egyre több önkormányzat jelöl ki korcsolyapályát, ahol biztonságosan rá lehet menni a jégre. A meteorológiai szolgálat obszervatóriumból belátható Ezüstpart szakaszát láthatóan intenzíven használják a korcsolyázók, jégvitorlások, illetve kite-osok – tették hozzá.

A szerdai mérések szerint Siófok térségében az összefüggő jégréteg átlagos vastagsága elérte a 20 centimétert. A meteorológiai szolgálat ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy a táblák között helyenként újrafagyott rianások is találhatóak, ahol a frissen befagyott víz fölött csak 2-3 centiméter vastag a jég, ezért ajánlott a fokozott óvatosság.

Az előrejelzés szerint szerdán késő este csapadékzóna érkezik, melyből éjjel elsősorban az ország északi felén lehet havazás. Csütörtök reggelig általában maximum 2 centiméter friss réteg hullhat általában, de főként az Északi-középhegység nyugati részén ennél valamivel több is összegyűlhet. Csütörtök napközben mindenütt megszűnik a csapadék. Késő este a Dunántúl északkeleti részén, néhány fagyzugos körzetben előfordulhat kisebb ónos eső.

Csütörtökön a legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 15 és mínusz 5 fok között várható. A nappali hőmérséklet mínusz 5 és plusz 4 fok között alakul, északkeleten lesz a leghidegebb.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.