"Az Orbán kormány hal helyett hálót adott az embereknek" - érvel Kiszelly, aki szerint a Blaha Lujza téri ételosztási képekkel manipulál a liberális média.
1600 adag ételt osztottak a krisnások a Blaha Lujza téren december 24-én. Volt, aki hajnaltól sorban állt, a tömeg délutánra tűnt el.
Az osztást szervező Ételt az Életért Alapítvány a honlapján azt írta, "az általunk kiosztott ételek mennyisége évről évre növekszik, a gazdasági válság lakosság életszínvonalára gyakorolt egyre mélyülő hatása miatt. Tevékenységünk által sok-sok nehéz sorsú családban nevelkedő gyermek, idős, eladósodott, vagy álláskereső ember kerülheti el az alultápláltság, sok esetben az éhezés veszélyét."
Az ételosztásról készült képekről írja azt Kiszelly Zoltán politológus a Mozgástér blogon, hogy
"amit a liberális média 2010 előtt a “jópofa” krisnások akciójának tartott, most az Orbán-kormány “szegényellenes” (igazából szegénység ellenes) politikáját hivatott igazolni. Megszokott dolog, hogy a liberálisok kiszolgáltatott emberek szívfacsaró képeivel akarják a felső 1% érdekét eladni. Sajnos még mindig van, akit sikerül ezzel beetetni."
Kiszelly szerint a liberális média jól bevált receptet használ, mikor a könnyzacskókat támadja, hiszen a menekülteknél is eljátszotta ugyanezt: egyedül érkező férfiak helyett "trükkös kameraállásokkal, megrendezett jelenetekkel" asszonyok és gyerekek képeit mutogatták.
Szerinte ugyanez a helyzet a Blaha Lujza téri karácsonyi ételosztással is. Szegény emberek mindig is lesznek, sok út vezet lefele. A rendszerváltás utáni balliberális kormányok nem tudták tartósan felemelni a szegényeket, miközben a felső és a középső rétegektől vettek el pénzt, amit lefele osztottak vissza, amit az érintettek igazságtalannak éreztek.
"Kik jártak jól ezzel? Leginkább azok a nyugati befektetők, akik a Kádár-rendszer, vagy a Horn- és Gyurcsány-Bajnai kormányok államadósságát kamatfelárral = extraprofittal finanszírozták. Ne felejtsük el persze azokat a liberális értelmiségieket sem, akik milliárdokat vettek fel szegénység- és cigányságkutatásokra, projektekre és konferenciákra, amelyek 25 év alatt sem javítottak a legszegényebbek helyzetén.
A Blaha Lujza téri ételosztás képeivel újra azokra a szegényekre hivatkoznak, akikért kormányon alig tettek valamit. Ez nem más, mint a hataloméhség nettó szociális demagógiája. Azt a középosztályt célozzák meg vele, amelynek a “Bokros-csomag” logikája szerint egy balliberális kormány szociálpolitikájának terheit viselnie kell(ene)."
Kiszelly szerint 2010 ebben is változást hozott, az Orbán-kormány hal helyett hálót ad a szegényeknek, a szabályok világosak: a segélyhez képest jobb a közmunka, ahhoz képest meg a piaci munkahely.
"Az állam passzivitás helyett aktivitást vár el, mindenkitől képessége és tehetsége szerint. Mert tényleg nincsen ingyen ebéd" – zárja írását Kiszelly Zoltán.