Cseh László sem kapta még meg az olimpiai jutalmát, és a bronzérmes párbajtőrcsapat sem. Az érintett hivatalok hallgatnak, de úgy tűnik, mindenkinek csúsznak a kifizetések. Cseh László beszélt az úszószövetséges bizottsági munkájáról is.
Nem kapták meg még az olimpiai jutalmukat a sportolóink, írta meg a 24.hu Kovács Tamás volt MOB-sportigazgatójára hivatkozva. A késlekedés azért is érthetetlen, mert London után hamar, a hazaérkezéssel és a kitüntetésekkel egy időben megkapták a jutalmat, most meg már három hónappal a játékook után járunk.
Kovács azt írta ki a Facebookra, hogy a paralimpikonok sem kapták még meg a jutalmat. erestük az Emmit, a MOB-ot és a Magyar Paralimpiai Bizottságot is, utóbbi arra kért minket, írásban tegyük fel kérdéseinket, de eddig még egy helyről sem érkezett meg a válasz a késlekedést okát illetően. Borkai Zsoltot sem tudtuk még elérni.
Cseh László olimpiai bajnokot viszont igen, ő megerősítette a hvg.hu-nak, hogy még ő sem kapta meg az olimpiai jutalmat emlékezetes, 100 méter pillangón hármas holtversennyel elért ezüstérme után. Azt mondta, a múlt héten kellett leadni a szükséges papírokat. Emlékezete szerint London után talán hamarabb megkapták a pénzt, mint most, de "én ezt nem várom, hogy másnapra megkapjuk", neki nem okoz gondot a csúszás.
Rédli András, a riói olimpián bronzérmes párbajtőr-csapat tagját is sikerült elérnünk, hozzá sem érkezett még meg a jutalom. „Türelmesen várok, eszemben sincs felelősöket keresni. Valóban azt hallottuk, hogy London után hamarabb megtörténtek a kifizetések, de gondolom, a mostani késlekedésnek az állhat a hátterében, hogy a MOB-tól sok jogkör átkerül az Emmihez. Szerencsére nem a napi betevőre kell, nincs ebből probléma.”
A vívó hozzátette: két másik olimpikontársával is beszélt az elmúlt napokban, ők sem kaptak még pénzt sikeres riói szereplésükért.
Cseh és a bizottsága
Cseh beszélt arról a bizottságról is, amelyet Gyárfás Tamás úszószövetségi elnök azért hozott létre, hogy az úszóktól megtudja, melyek azok a konkrét gondok, amelyeket sérelmeznek, mivel Hosszú Katinkáék és társaik nagyon általánosan fogalmazták meg a problémáikat. (Volt olyan hír, hogy Cseh már a megválasztása után lemondott volna a megbízatásról és az úszószövetségi elnökségi tagságáról, de ez kacsának bizonyult.) Cseh egyszerűen megkeresi úszó társait, és elbeszélget veülük, ez a módszere. Úgy látja, az úszók megnyílnak neki, és elmondják, ami bántja őket vagy milyen hiányosságot tapasztalnak. A négytagú bizottság december közepéig monitorozza az úszókat, utána pedig jelentést ír.
Magát az úszószövetségi botrányt az úszó nem kívánta kommentálni, neki az a fontos, hogy a bizottság munkája minél több kézzel fogható eredménnyel szolgáljon.