Itthon hvg.hu 2016. november. 09. 21:54

Jogszerűtlenül rakták ki az sni-s gyerekeket az iskolájukból

Tavaly áprilisban rendkívüli szülői értekezleten jelentették be a XV. kerületi Neptun Általános Iskolában járó gyerekek szüleinek, hogy az intézmény jogutód nélkül megszűnik. Az eseményen az hangzott el, hogy az iskolát az alacsony kihasználtság miatt nem éri meg működtetni.

A szülői tiltakozás ellenére a következő tanévben a kerület más iskoláiban kényszerült megkezdeni a következő tanévet csaknem háromszáz – sajátos nevelési igényű – gyerek, és több mint negyven pedagógusnak is új munkahely után kellett néznie.

Az egyik szülő most azzal kereste meg az RTL Klub Híradóját, hogy az ügyben lezárult az ombudsmani vizsgálat, amely szerint az átszervezés nem volt jogszerű: az átalakítást kezdeményező Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) nem hagyott időt a szülőknek, hogy kifejtsék a véleményüket, és nehéz helyzetbe hozta a tanulási zavarokkal küzdő diákokat is.

A Neptunból – ahogy az ügy kipattanása idején a Bors értesült – valóban kínai-magyar kéttannyelvű iskola lett, a korábban lelakott épületének felújításán a Híradó riportja szerint most is dolgoznak.

Az egyik szülő szerint a Neptunból kirakott gyerekeknek nem volt könnyű a beilleszkedés az új iskolájukba, akad olyan család, amelynek három gyerekét három különböző intézménybe fogadták be, így komoly logisztikai feladatot kell megoldaniuk nap mint nap. Emellett az is gondot okoz, hogy a befogadó intézményekben nem ugyanazt a pedagógiai programot használják, mint a Neptunban, a váltás pedig megzavarta az egyébként is nehezen fejlődő tanulók nyugalmát.

Az RTL Klub az ügyben kereste a Kliket, ám adásukig nem kaptak választ kérdéseikre.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.