A Fidesz alelnöke szerint „nagyon komoly büntetőjogi következményei lehetnek” Juhász Péter október 23-ára meghirdetett „provokatív akciójának”, vagyis a miniszterelnök kifütyülésének.
A Fidesz a héten többször is megnyilvánult az október 23-ára tervezett ellenzéki tiltakozásokkal kapcsolatban. Miután Juhász Péter, az Együtt politikusa kedden füttykoncertet hirdetet Orbán Viktor ünnepi beszéde idejére, szerdán a Fidesztől már azt állították: nemcsak megzavarni akarják egyesek az ünneplést, de a fizikai erőszakot sem zárják ki, és ezt a kormánypártnál kategorikusan visszautasítják.
Pénteken Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója fizetett provokátorokat emlegetett azon a sajtótájékoztatóján, ahol csendben az is kiderült, hogy Kocsis Máté szeptember óta már nem a Fidesz kommunikációs igazgatója.
Németh Szilárd fideszes alelnök ráerősített erre a vonalra szombati sajtótájékoztatóján, amelyet egyébként az alaptörvény-módosítás ügyében hirdettek meg eredetileg.
Azt mondta, hogy tisztelettel, méltósággal kell emlékezni, emlékeztetni a hősökre, a provokációt, a garázdaságot vagy az arra való felbujtást elfogadhatatlannak tartják. Hozzátette: egy jogi szakvélemény szerint Juhász Péter, az Együtt alelnöke "provokatív akciójának, amely nem más, mint garázdaságra való felbujtás, nagyon komoly büntetőjogi következményei lehetnek". Az MTI a szombati sajtótájékoztatójáról szóló tudósításában egyébként a szöveg legvégén dugta el Németh Szilárd nyilatkozatának ezt a részét. Hasonló "technika" segítségével adtak hírt pénteken Kocsis Máté lecseréléséről is.
A Hír TV megkérdezte Magyar Györgyöt Németh Szilárd nyilatkozatával kapcsolatban. Az ügyvéd azt mondta: a fütyülés a demokrácia része. „Megítélésem szerint akár a tapsolás, akár fütyülés az a tetszés vagy a nemtetszés nyilvánításnak a kifejezési formája. Következésképpen ez véleménynyilvánítás, nem éri el a büntetőjogi relevanciát. Következésképpen sem garázdaságot, sem más bűncselekményt ez a magatartás nem tud megvalósítani, azt kell mondani és azt kell tudni, hogy akinek valami tetszik vagy nem teszik, joga van ahhoz, hogy ezt kinyilvánítsa” – magyarázta.