Itthon hvg.hu 2016. augusztus. 24. 20:25

Önérvényesítés, aktív hallgatás 15 millióért a minisztériumi vezetőknek

Az MSZP tételesen elszámoltatná a kormányt arról, pontosan mire költöttek el 2,6 milliárd forintot reprezentáció címszó alatt. Mesterházy Attila szocialista politikus kérte ki az adatokat, ebben talált furcsa tételeket.

Milyen vendéglátásra és ajándékokra költött havi 3,5 milliót a Miniszterelnökséghez tartozó, a határon túli magyarság támogatásával foglalkozó Bethlen Gábor Alapkezető, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal milyen szállásra és ételre költött havonta több mint 2,5 millió forintot - ezekre a kérdésekre várja a választ az MSZP-s Mesterházy Attila. Azt mondja, van olyan háttérintézmény, ahol napi 120 ezer forint ment el ilyenekre.

Kiderült az is, a megszűnő Herman Ottó Intézet vezetői stresszkezelést kaptak, 873 ezer forintért. Kíváncsi lenne annak a képzési programnak a tartalmára is, amelyért a Földművelésügyi Minisztérium fizetetett, hogy elsajátítsák az "önérvényesítés" és az "aktív hallgatás" tudományát.

Az RTL Klub Híradó megkérdezte erről a minisztériumot, amely azt írta, "kiemelt figyelmet fordítanak a minisztériumi vezetők kommunikációs képzésére", de azt nem árulták el, hogy ki az a 7 ember, aki részt vett a képzésen. A riport egyébként egy rövid Bitay Márton államtitkár interjúval indít, aki azt mondja, a fociról beszélgettek Mészáros Lőrinc felcsúti polgármesterel egy elegáns budapesti szállodában, de beidéznek egy mondatot Fazekas Sándor minisztertől is, amint épp leráz egy kérdést.

A kormány pedig azt válaszolta, ők kevesebbet költenek erre, mint a szocialisták tették annak idején, és ilyen célú kifizetés csak indokoltan és ellenőrzötten lehet. A minisztériumok és a hivatalok működését az állami számvevőszék is ellenőrzi.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.