Kovács Zoltán kormányszóvivő azt mondta, augusztus 13-án új időszámítás kezdődik, ott már a népszavazáshoz kapcsolódva kell a kampányt folytatni. Annak tartalmáról viszont nem árult el semmit.
Az illegális bevándorlás miatt meghosszabbítaná a válsághelyzetet a kormány - mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő. Arról beszélt, eddig 500 ezer migráns érkezett az EU határaihoz, és a tapasztalatok szerint a szám az év utolsó pár hónapjában megugrik.
Kovács szerint a kormány tájékoztató kampánya szükséges volt, ezt folytatják. Augusztus 13-ától (szombattól) új időszámítás kezdődik: a népszavazáshoz közeledve új időszámítás kezdődik, amikor már a népszavazáshoz kapcsolódva kell a kampányt folytatni. Annak tartalmáról egyelőre nem beszél.
Tudta? Letiltanák a kormány összes menekültes hirdetését
A Nemzeti Választási Bizottság elnöke, Patyi András péntekre összehívta a testület ülését, amely azt tárgyalná, sértik-e a választási törvényt a kormány kvótanépszavazásos hirdetései - írta a Népszabadság. Az MSZP azt kéri, hogy a testület tiltsa le a teljes kampányt, mert a szabályok szerint 50 nappal a népszavazás előtt indulhat a kampányidőszak.
Kovács odacsapott a baloldali ellenzéknek is, amely egyrészt az otthon maradásra buzdít, másrészt meg tiltakozik amiatt, hogy a külföldön dolgozó magyarok nehezen szavazhatnak. Kovács szerint ideje lenne eldönteni, hogy valójában mit akarnak, ráadásul a szabályokon már nem lehet változtatni, hiszen kitűzték a népszavazás időpontját.
"Aki akarja, le tudja adni a szavazatát. Vannak az életben olyan dolgok, amelyek nem egyszerűek. Felelősséget kell vállalni bizonyos kérdésekért, el kell oda menni, ahol lehet szavazni."
Kovács szerint a magyar népszavazás eredményét nem lehet megkerülni itthon és Brüsszelben sem, illetve a népszavazás eredményétől függően kilátásba helyezett törvényalkotást is.
Arról, hogy ennek mennyi értelme van, Czeglédi Zoltán írt publicisztikát
Tökmindegy, hogy érvényes lesz-e a népszavazás
Az ellenzéknek inkább azzal kéne foglalkoznia, hogy őket miért bojkottálják a szavazók tíz éve. Vélemény.
Kovács Zoltán hangsúlyozta, ez a népszavazás nem az uniós tagságról szól, hanem a kötelező betelepítési kvóta kapcsán arról, dönthetnek-e a magyar parlament háta mögött.
Voldemort nagyúr
A korrupciós gyanúba keveredett Mengyi Roland ügyéről azt mondta, a kormány részéről nincs érintettség, amúgy a korrupcióval kapcsolatban zéró tolerancia van. Azt azonban, hogy Mengyi ügyében mi történt, nem tudni pontosan, szerinte "kevéssé megbízható sajtóorgánumok" híréről van szó, a Miniszterelnökség által indított belső vizsgálatnak illetve a rendőrségnek kell kideríteni, hogy mi történt.
Azt elárulta, hogy az ilyen ügyekről Orbán Viktor miniszterelnök is kap információkat.
Nem érti az Ubert
Arra, hogy az Uber Panaszt nyújtott be az Uber az Európai Bizottságnak Magyarországgal szemben, Kovács Zoltán azt mondta, "a felvetés, hogy panasszal fordulnak a bizottsághoz, mert kivonultak, abszurd."
Kovács Zoltán szerint az Ubert ugyanis senki sem tiltotta be (az amerikai székhelyű fuvarmegosztó a magyarországi működését ellehetetlenítő jogszabályt kifogásolja), maga döntött a kivonulás mellett. A kormány csak annyit kért, tartsák be a magyar szabályokat.
"Nem akartuk, hogy legyenek kivételek."
A vagyonnyilatkozatokra vonatkozó szabályokon sem szigorítanak, "ez az egyik legszigorúbb az EU-ban, miért kellene módosítani valamint, ami Németországan nincs is?" - kérdezett vissza Kovács.
Nem stimmelt a vagyonnyilatkozat, de az újságírók ellen nyomoznak
Tasó László államtitkár vagyonnyilatkozata nem stimmelt, a politikus visszavágott, abból lett ügy.