A kormányszóvivő szerint a kvótanépszavazás arra lesz jó, hogy "megállítsák" Brüsszelt.
Brüsszelt meg kell állítani a kvóta szerinti betelepítéssel kapcsolatban, és egy egyértelmű üzenetet kell küldeni, aminek a leghatékonyabb formája a népszavazás - mondta a kormányszóvivő kedden este az M1 aktuális csatornán. Kovács Zoltán szerint egy ilyen, egyértelmű üzenet nélkül Brüsszel és az európai baloldal mindent meg fog tenni, hogy a bevándorláspárti politikát érvényesítse.
Az október elejére kitűzött népszavazással kapcsolatban megjegyezte, hogy - egy regisztrációt követően - a kettős állampolgársággal rendelkező, külhoni magyarok is voksolhatnak majd. Az augusztus közepén induló kampány része lesz, hogy ők is pontosan megtudják, miként vehetnek részt a szavazáson - tette hozzá.
Október 2-ára írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden. Orbán Viktor miniszterelnök február 24-én jelentette be, hogy a kormány országos népszavazást kezdeményez a kötelező betelepítési kvótáról. A kérdés úgy szól: "Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?"
Októberben üzenünk Brüsszelnek, vagy inkább a kormánynak
Áder János köztársasági elnök kihirdette a kötelező betelepítési kvóta elleni népszavazás időpontját. De miről is szól ez az egész, és mit profitál belőle a kormány?