A német és az olasz kupadöntőn Berlinben illetve Rómában egyelőre nincs döntés.
A szezon végére látható csapattá váló, a Bajnokok Ligája indulásról lecsúszó Manchester United szombat kora este a londoni Wembley stadionban a Crystal Palace csapatával játszotta az angol futball kupa (FA Cup) döntőjét. A tét nemcsak a győzelem, hanem az Európa Liga indulás volt. A mérkőzés esélyese a Louis van Gaal alakulat volt, de az elsőként 1872-től kiírt, a világ legrégebbi és legkegyetlenebb kupa-rivalizálása – az Arsenal 12-szeres győzelmével rekorder, a ManUnited eddig 11 diadalt aratott - már olyan sok meglepő fordulatot produkált, hogy a Premier League együttesei között a szürkék között emlegetett, ebben a rivalizálásban még soha nem diadalmaskodott, a 2015-2016-os bajnoki szezonban a 15. helyen végzett Palace-t, Király Gábor korábbi klubját sem lehetett leírni.
A mérkőzés előtt, azon kívül, hogy meglesz-e Wayne Rooney első FA kupa győzelme, volt még egy kérdés: vajon Anthony Martial, a Monacotól megszerzett csatárzseni milyen teljesítményt nyújt, és egyáltalán: bármi legyen a végkifejletet, marad-e az MU-nál. A 20 éves Martialt, aki tagja az Európa Bajnokságra készülő francia keretnek, 36 millió fontért vásárolták meg a hercegség beli klubtól, de az őszi szezon előtt máris nyüzsgő átigazolási piacon akár 58 millió fontra is emelkedhet a kivásárlási ára. A francia bajnok Paris Saint-Germain késznek mutatkozik a távozó Zlatan Ibrahimovic helyett szerződtetni az ifjú csillagot, ám a kérők között szerepel a Chelsea, és a legfrissebb pletykák szerint a Real Madrid is.
A első pár percet a szokásos nagy iram jellemezte: szögletekkel és pontatlanságokkal kísért, innováció nélküli játék. A három éve trófea nélkül maradt vörös ördögök néhány, nem igazán veszélyes helyzetet kidolgozva komoly, 62 százalékos labdabirtoklási fölényben voltak, a Crystal Palace megugrásokkal, Cabaye hol pontos, hol céltalan íveléseivel kísérletezett. A félidőt felejthető Palace lövések, egy kecsegtető MU helyzet, majd a londoniak részéről Zaha ötösön belüli körülményeskedése, valamint Mata durva belépője zárta. A látottak alapján Martial ára aligha emelkedett. A második félidő manchesteri kapufával (Fellaini) kezdődött, és a 61. percben egy másikkal (Martial) folytatódott. A Palace ügyesen beosztotta az erejét, mert a 78. percben kiszabadulva a nyomás alól a csereként beállt Puncheon 8 méterről gólt szerzett (1-0). Két perccel később jött a feltűnően ambiciózus és higgadt Rooney, addig cselezgetett, amíg be tudta gyötörni a labdát, Mata lövése pedig egy védőről a kapuba került (1-1). A hajrában inkább birkóztak egymással a csapatok, majd jöhetett a hosszabbítás, amelyben előbb Bolasie veszélyeztetett, majd Smalling az MU kupagyőzelmét, amikor a 105. percben megkapta második sárga lapját. A tíz emberrel harcoló vörös ördögök azonban nem adták fel: a 110. percben Lingard kapásból a kapuba bombázott, és ezzel a góllal a Manchester United nyerte a trófeát.
Közben Berlinben a 17-szeres német kupagyőztes Bayern München a Bundesliga másik élcsapatával, a Borussia Dortmunddal döntőzött. A 8 órakor kezdődött találkozón már a 4. percben volt egy kiváló Müller lövés, ezt követően Bayern dominanciával, a Dortmund szórványos kontráival folytatódott a meccs. Az iram elfogadható volt, ám a félórányi csapkodó játék inkább a fárasztó szezon sárga lapokkal megerősített illusztrációja.
Elkezdődött a francia kupadöntő a PSG és a Marseille, illetve az olasz kupadöntő a Milan és a Juventus összecsapással: a párizsiak Matudi góljával már a 2. percben vezetést szereztek, majd a Marseille egyenlített, a másik meccsen még nem született gól.