Itthon hvg.hu 2016. május. 20. 19:03

Életfogytiglant kaphatnak a gyereküket halálra éheztető gyöngyösi szülők

A Népszabadság úgy tudja, hogy egyelőre nem tettek vallomást a gyereküket halálra éheztető gyöngyösi szülők. Az egri járásbíróság szombaton dönt az előzetes letartóztatásukról.

A Bors kedden írt arról, hogy Gyöngyösön egy másfél éves, alig három-három és fél kilós csontsovány kisgyermekhez hívtak mentőt, aki akkorra már kihűlt. A lap azt is megtudta, hogy a gyöngyösi család zárkózott életet élt, a szomszédok szerint a szülők sokat veszekedtek.

A család másik, négy és fél éves gyermekének felügyeletét múlt hét csütörtökön vonta meg a gyámügy. A kislány 2013-ban nagyon lefogyott, miután eljárás indult az ügyben. Neki ma már normális a testsúlya.

A Heves Megyei Főügyészség pénteken indítványozta a férfi és a nő előzetes letartóztatását, az indoklás szerint azért, mert tartani lehet szökésüktől, elrejtőzésüktől, illetve megpróbálhatják befolyásolni a nyomozás menetét.

Konkoly-Thege László, a főügyészség sajtószóvivője azt mondta: tizennégy év alatti személy ellen, különös kegyetlenséggel elkövetett, szándékos emberölés a gyanú, ami életfogytig tartó börtönbüntetéssel sújtható. Az egri járásbíróság szombat délelőtt dönt a szülők letartóztatásáról – írja a nol.hu.

Egy másik, agárdi házaspár ügyében május 12-én született ítélet a bíróságon, ők is halálra éheztették a gyermeküket. Különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés miatt ítélte el a székesfehérvári bíróság első fokon az elhunyt kisfiú szüleit és nagyszüleit. Az anya és az apa, valamint az anyai nagyszülők 15 év börtönbüntetést kaptak, feltételesen 10 év múlva helyezhetők szabadlábra.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.