A szövetség most elítél mindennemű erőszakot és elhatárolódik attól, amit eddig – ha jól értjük – azért nem tett meg, mert az "1961-ben történtekről évtizedeken át bármely vélemény csak hallomásokra, nem egyszer megtévesztő tájékoztatásokra épülhetett".
A Magyar Úszószövetség elítél mindennemű erőszakot, attól teljes mértékben elhatárolódik, mint ahogy ezt korábban is kifejezésre juttatta. A MÚSZ osztozik mindazoknak a fájdalmában, akik bármikor is áldozatul estek ilyen cselekedeteknek – írta hétfői közleményében az úszószövetség, amely ezidáig – az áldozat kiállásáig – nem nyilvánult meg össz-szervezeti szinten az 1961-ben történtek ügyében. Viszont a szövetség tagjai többször is hitet tettek Kiss László volt úszókapitány mellett.
Most azt írta a szövetség, hogy az 1961-ben történtekről évtizedeken át "bármely vélemény csak hallomásokra, nem egyszer megtévesztő tájékoztatásokra épülhetett".
Az elmúlt időszakban feltártak érthetően mindenkit megdöbbentettek – ez azonban már messze nem sportügy – folytatták.
A Magyar Úszószövetség feladata nem lehet más, mint hogy a sportág eseményeire, a versenyzők felkészülésének biztosítására és a méltó helytállásra összpontosítson – zárták nyilatkozatukat.
Kiss László volt úszókapitány, az 1961-es csoportos nemi erőszak érintettje úgy tűnik, komolyan gondolta, hogy be akarja bizonyítani, ő és két elítélt társa koncepciós per áldozatai voltak – ügyvédje útján ugyanis a közelmúltban kikérette az ügy levéltárban őrzött iratait.