Itthon hvg.hu 2016. április. 15. 09:40

Kiss Lászlónak volt egy másik nemi erőszak ügye is a bíróságon

Egy másik esetben is nemi erőszakkal vádolták meg Kiss László volt úszó szövetségi kapitányt és két barátját, ami a már ismert üggyel együtt került a bíróságra, de ebben Kisst és két társát felmentették. A hvg.hu hétfőn már írt erről, a Blikk pénteken megerősítette az információt.

Kiss László, az 1961-es nemi erőszak ügye miatt múlt csütörtökön lemondott volt úszó-szövetségikapitánnyal kapcsolatban nem csak egyszer merült fel a nemi erőszak gyanúja – írja a Blikk pénteki száma.

Kiss Lászlót 1961-ben két társával megerőszakolt egy 18 éves lányt, emiatt jogerősen elítélték és börtönben is ült Nagyfán. De ő és két társa egy másik ügyben is érintettek voltak, ott végül bizonyítottság hiányában maradt el a büntetés.

A Blikk információját a hvg.hu már korábban, hétfőn megírta: a peranyagból kiderül, hogy "egyik vádlottnak sem ez volt az első ügye, még ha bírósági szakaszba korábban egyik sem jutott el. Ehhez az ügyhöz azonban elővették a korábbiakat is: Kiss esetében kétrendbeli nemi erőszak, valamint egy rendbeli bűnsegédlet szerepelt az eredeti vádiratban, egyik társa pedig további három rendbeli nemi erőszak kísérlete miatt felelt – a bíróság azonban „bebizonyítottság hiányában” az egyrendbeli nemi erőszakon kívül valamennyi további vádpontot ejtett."

Tóth Eszter Zsófia történész a Blikknek azt mondta, a végül felmentéssel zárult esetben is büntetést kért az ügyészség, ám mivel a tárgyalások során az áldozat egymásnak ellentmondó vallomásokat tett, ez esetben nem ítélte el a vádlottakat a bíróság.
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.