A február 3-i miskolci tüntetéssel kapcsolatos dokumentumokat kért a Klik a budapesti Teleki Blanka Gimnáziumtól. Az igazgató szerint ezzel támadás érte a középiskolát.
Támadás érte a Herman Ottó gimnázium által indított tiltakozó mozgalomhoz csatlakozott budapesti Teleki Blanka Gimnáziumot – közölte a Civil Közoktatási Platform keddi alakuló ülésén a középiskola igazgatója, Pukli István a Népszabadság beszámolója szerint.
Az alternatív közoktatási kerekasztaé negyvenöt civil és szakmai szervezet részvételével ült össze kedden Budapesten a II. kerületi Alternatív Közgazdasági Gimnáziumban.
Az ülésen Pukli bemutatott egy levelet, amelyet kedden kapott a Klik XIV. kerületi tankerületi vezetőjétől, és amelyben felszólítják, hogy „órákon belül” e-mailen, csatolt pdf formátumban juttasson el egy sor dokumentumot, amelyek a miskolci tüntetésen való részvétellel, az ezért elmaradt órákkal és a szülők tiltakozásával kapcsolatos tájékoztatásról szólnak. A Klik Puklit arról informálta, hogy az eljárás közérdekű bejelentés nyomán indult. Pukli azt mondta, csak órákkal a munkába érkezése után vette észre a levelet, ezért haladékot kért és kapott, de csak holnapig.
Közlése szerint valóban elmaradt két óra, de ez előfordul egy iskola életében, az órák pótlása pedig folyamatban van. Valóban tájékoztatta a szülőket, azaz írt egy levelet, hogy miért csatlakozott a Herman Ottó Gimnázium leveléhez, és ezt a szülői értekezleten fel is olvasták, de Pukli nem érti, hogy ezekről a szülői értekezletekről a Klik miért kért jegyzőkönyvet, hiszen ilyenek szülői értekezleteken soha nem készülnek.
A Teleki Blanka Gimnázium igazgatója az értetlenségét fejezte ki a Klik levele miatt, elmondása szerint a válaszlevelében a véleményszabadsággal és a gyülekezési joggal érvelt, amely mindenkit megillet Magyarországon.
A Civil Közoktatási Platformon egyébként Radó Péter oktatáskutató, az ülés levezető elnöke azt hangsúlyozta, hogy a platform új kezdeményezés, nem alternatív kerekasztal, célja pedig, hogy a résztvevők megvitassák, hogyan tudják az elindult folyamatokat továbblendíteni, és megfelelő támogatást nyújtani a különböző kezdeményezéseknek és törekvéseknek. Hangsúlyozta, nem szeretné, ha "panasznappá" alakulna az ülés. Radó szerint a platformon három csoport is képviseltette magát: a tiltakozó mozgalmak, a szakmai szervezetek és a szakszervezetek.
Pilz Olivér, a közoktatás problémáiról nyílt levelet megfogalmazó miskolci Herman Ottó Gimnázium közalkalmazotti tanácsának elnöke azt mondta, új közoktatási rendszert kellene létrehozni, új közoktatási törvényre van szükség, és a Nemzeti alaptantervhez is hozzá kellene nyúlni. A végkimenetel beletorkollhatna egy kerekasztalba, ahol letennék a kidolgozott javaslataikat - fűzte hozzá. Az ülésen - amelynek első fél órája volt a sajtó számára nyilvános - megjelent Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke is.