Itthon hvg.hu 2015. december. 09. 16:51

Mészáros Lőrincnek jól fut a klímabiznisz is

Több tízmilliós klímatendert nyert Mészáros Lőrinc nyáron beszerzett légkondis cége. Úgy néz ki, érdemes volt az egyik legjobban menő klímacég megvételébe feccölni a nyáron.

Nagyon úgy fest, jó lóra tett Mészáros Lőrinc azzal, hogy beszállt a klímapiacra a nyár közepén a CLH Hűtés és Klímatechnikai Kft. megvásárlásával. Szűk öt hónappal a tranzakciót követően már be is esett egy több tízmilliós közbeszerzés, amit a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal írt ki három, vidéki irodájának hűtésére.

A pályázati kiírás szerint Székesfehérváron, Szombathelyen és Zalaegerszegen a hivatal irodáit kell ellátni légkondikkal, a pályázat nyertesével klímaberendezések beszerzésére és beépítésére kötnének vállalkozási szerződést – a Közbeszerzési Hatóság tájékoztatója szerint holnap, december 10-én. A hirdetmény nélküli tárgyalásos pályázaton három vállalkozás vett részt, közülük a legolcsóbb ajánlatot adó, Mészáros Lőrinc jegyezte CLH Kft.-t hozták ki győztesnek, így a felcsúti polgármester cége 23,957 millió forintért végezheti el az előzetesen összesen 24,6 millió forintra taksált munkákat.

Orbán Viktor miniszterelnök földije a cégbírósági adatok szerint személyesen vásárolta be magát a piac egyik legjobb cégébe, a debreceni CLH Kft.-be. A felcsúti polgármester mellett megjelent a társaságban a Körösaszfalt Zrt., illetve Szíj László és Varga Károly is. A Körösaszfalt Zrt., vezére tavaly november óta Pálffy Balázs, Mészáros Lőrinc vőjelöltje. A Körösaszfalt Zrt. pár hónapja fontos szerepet kapott: ez a cég kebelezte be a legpatinásabb magyar magasépítő céget, a Magyar Építő Zrt.-t.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.