Az iskolaigazgatók kincstári kártyát kapnak, így akár maguk is megvehetik a krétát. A szakmai, pénzügyi kérdések pedig a megyei hivatalokhoz kerülnek.
Nagyon úgy tűnik, a kormány is beismerte, hogy nem sikerszéria lengi körül a Klebelsberg Intézményfenntartó Központot, és az oktatás centralizációját. Jövőre ugyanis erősebb jogosítványokat kapnak az iskolaigazgatók, és a megyei tankerületek - derül ki Rétvári Bence írásbeli kérdésre adott válaszból.
Az államtitkár szerint a budapesti központ a jövőben irányító, ellenőrző és stratégiai szerepet fog ellátni, míg a mindennapos tanítási igényhez kapcsolódó szakmai és pénzügyi feladatok a megyékhez, járásokhoz kerülnek.
Sőt, a iskolaigazgatóknak kis túlzással mostantól nem kell Budapestre jönniük, ha elfogy a kréta. Az intézményvezetők ugyanis kapnak egy kincstári kártyát, amit maga használhat fel, és azt is tudni fogja, hogy mekkora pénzzel gazdálkodhat. Azt még Rétvári Bence is elismeri, hogy ez jelentősen megkönnyíti az intézmények mindennapi életét.
A Kliket a kormány még az előző ciklusban hozta létre, Hoffmann Rózsa akkori államtitkár szerint ugyanis a centralizációval sokkal jobban járnak az iskolák, a tanárok, a diákok és a szülők is. Persze a központosítás azonnali káoszt eredményezett a diákok maguk vitték be a krétát és a papírt, a szülők festették ki az osztálytermeket, az iskolaigazgatóknak pedig akkor is hosszú levelet kellett írniuk a központnak, ha egy kulcsot akartak lemásolni.