Az V. kerület egy eladásra szánt ingatlant 112 millióra becsültetett, miközben három éve az alacsonyabb ingatlanárak mellett még 154 milliót ért. A Belváros képviselőtestülete napirendre sem vette az ellenzéknek a vizsgálat lefolytatására tett indítványát. A belvárosi önkormányzat szerint az indítvány határidőn túl érkezett.
Juhász Péter V. kerületi ellenzéki képviselő tovább hajtja a kormánypárti önkormányzat ingatlanügyeit, megítélése szerint ki kell deríteni, hogy nem játszott-e össze az értékbecslővel az az ügyvédi iroda, amely testületi döntés alapján 78 millió forintért vásárolhat meg egy 237 négyzetméteres Deák Ferenc utcai ingatlant. A Sándor és Társai Ügyvédi Iroda az önkormányzatnak is dolgozik, fél év bérleti idő után 30 százalék kedvezményt kaptak a felvásárláshoz.
Steiner Pál szerint a tudatos vagyonvesztés miatt felmerült a hűtlen kezelés gyanúja is a kerületben. Szentgyörgyvölgyi Péter polgármester állítja, hogy készíttetni fognak egy kontrollértékbecslést. A Népszabadság szerint az üzlet több sebből vérzik, Juhász Péter ugyanis talált egy olyan ajánlatot az ingatlanra, ami 145 millió forintot jelenthetett volna az önkormányzatnak, ráadásul egy hónapon belül fizettek volna, de az önkormányzat nem foglalkozott vele. A bérlőt elővásárlási jog illeti meg, de csak akkor, ha tartani tudja a másik ajánlatban vállalt árat, azonban az ügyvédi iroda ajánlata mégis érvényben maradt a 30 százalékos kedvezménnyel.
A lap által megszólaltatott ügyvédek szerint, ha a becsült árnál sokkal olcsóbban értékesítenek egy ingatlant, az felveti a hűtlen kezelés gyanúját. Juhász Péter közölte, hogy amennyiben nem változik az adásvételi konstrukció, feljelentéssel fog élni, azonban az ügyészség saját hatáskörben is felléphetne.
Reagált az önkormányzat
Belváros-Lipótváros önkormányzata közleményben reagált a cikkben megjelentekre. Azt írják, hogy a Juhász Péter által benyújtott sürgősségi indítványt azért nem tudta tárgyalni a testület csütörtöki ülésén, mert határidőn túl érkezett. Az ingatlannal kapcsolatos előterjesztés időközben azért is okafogyottá vált, mert az ajánlatot tevő ingatlanos cég visszavonta vételi szándékát - közölték.
Az önkormányzat szerint Juhász kapott meghívót, így részt vehetett volna azon a testületi ülésen is, amelyen a Deák Ferenc utcai ingatlan elidegenítését tárgyalták. Kijelentik: a Deák Ferenc u. 23. sz. alatti ingatlan egy bérlővel terhelt irodahelyiség, aminek jelenleg az elidegenítési eljárása zajlik. Az említett ajánlatot tevő fél pedig nem bérlője az ingatlannak és nem is volt soha. Hozzáteszik: Juhász Péter a sajtóban ugyanarra az értékbecslést készíttető cégre hivatkozott, mint aki vételi kérelmet benyújtotta, majd visszavonta.
Az ajánlatot tevő félnek a mai napig is tartozása áll fent az önkormányzat felé, így a helyi rendelet kizárja, hogy részére eladhassunk az ingatlant. Az önkormányzat több alkalommal is próbálta inkasszóval behajtani a tartozást, de ez többszöri próbálkozásra sem vezetett teljes eredményhez - részletezik.
A közlemény szerint a cég 2012-ben meg akarta venni az ingatlant, de nem vehette meg, közben pedig kiderült, hogy 2012-ben, amikor az önkormányzat nyílt pályázat útján próbálta eladni a fenti ingatlant, a pályázati dokumentációt ugyan felvette a cég, vételi ajánlatot mégsem tett, tehát megvehette volna az ingatlant. Felteszik a kérdést, hogy Juhász Péter "a hamis információkat egyedül vagy a céggel összejátszva találta ki, amiket politikai hecckampányához használ fel".
Az önkormányzat közölte azt is: a cikkben közölt állítólagos ügyvédi észrevételek "vagy nem valósak, vagy nem ismerik a lakástörvény vonatkozó kogens előírásait".