A Belügyminisztérium visszautasítja azokat a feltételezéseket, hogy egy korábbi tervezet szerint a tartalomszolgáltatókhoz beültetni kívánt ügynökökkel a sajtószabadságot, vagy bármely más alapjogot akarta volna megsérteni.
Pintér Sándor belügyminiszter törvényjavaslata hamar elvérzett, pontosabban csak azon passzusa, miszerint a tartalomszolgáltatókhoz is beültettek volna nemzetbiztonsági ügynököket hírszerzési céllal, azaz különböző szerkesztőségeket figyelhettek volna meg. A Belügyminisztérium pénteki nyilatkozata szerint a jövőben is a törvényes keretek között kívánják tartani a titkosszolgálatok tevékenységét – bár a módosítással törvényes keretet adtak volna a sajtó megfigyelésének is. Mindössze egy félreértésről beszél a tárca, a titkosszolgálatok tevékenységét szabályozó jogszabálytervezeteket a jövőben pontosabban és közérthetőbben kívánják megfogalmazni, a szakmai fogalmak "jogi leképezése" a kérdéses javaslatnál azonban nem minden esetben történt meg – ez vezetett félreértéshez a tárca szerint.
A törvényjavaslat benyújtása előtt és a benyújtását követően folytatott ötpárti egyeztetéseken ezek a fogalmak kikristályosodtak a belügy számára is, a kormánypárt végül egy módosító javaslattal kivenné a sajtóra is értelmezhető részt. A belügy ugyanakkor megköszönte a javító szándékú javaslatokat, bár az – állítólagos – félreértelmezések semmit nem vonnak le a jogszabálytervezet szakmai értékéből. A Belügyminisztérium korábban az Index megkeresésére elismerte, hogy a javaslatot a sajtóra is lehetett értelmezni. A törvényjavaslat része maradt, hogy a nemzetbiztonság ügynökei felügyelhetik a különböző önkormányzatokat a jövőben.