Itthon hvg.hu 2015. október. 28. 18:21

Keményen bírálta a kormányt Colleen Bell

Látni kellene a paksi bővítéssel kapcsolatos titkos szerződéseket – közölte Colleen Bell, az USA budapesti nagykövete, aki a Corvinus Egyetemen adott elő szerda délután az amerikai-magyar kapcsolatokról. Szerinte az Alkotmánybíróságnak elveszett a függetlensége, a kormány a médiapiacon is beavatkozik és a menekültválsággal kapcsolatban a gyűlölet semmire sem megoldás.

Keményen kritizálta a kormányt a Corvinus Egyetemen szerdán tartott beszédében Colleen Bell amerikai nagykövet, aki az amerikai-magyar viszonyok jelenlegi állásáról tartott előadást.

A képviseletvezető azt mondta, a befektetőknek Magyarországon is átláthatóságra és megbízhatóságra van szükségük, de ezen a területen van itthon mit javítani. Szerinte a korrupció súlyos aggodalomra ad okot és aláássa még a nemzetbiztonságot is.

Stiller Ákos

Az Alkotmánybíróságról azt mondta, elveszett a függetlensége és szerinte az állami támogatásokkal és közvetett módszerekkel a kormány a médiapiacon is beavatkozik. Azt mondta, szeretné látni a paksi atomerőmű orosz bővítésével kapcsolatos titkos szerződéseket.

Megdicsérte viszont Magyarországot, mert kiállt Ukrajna mellett és méltatta a közös magyar-amerikai hadgyakorlatot is.

A menekültválsággal kapcsolatban közölte, Magyarország nehéz választás elé került, de szerinte a rasszizmus félelemkeltés és a gyűlölet semmire sem megoldás. "Magyarország ennél sokkal jobb!" – tette hozzá. Humánus migrációpolitikát kért az országtól.

A székesfehérvári szoborügyről azt mondta, örül, hogy a háborús bűntett vádja alól nemrégiben rehabilitált egykori történész-politikus Hóman Bálintnak nem lesz ott szobra.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.