Itthon hvg.hu 2015. október. 28. 09:59

Az osztrákok nem tudnak a nekik tanácsot adó Nógrádiról

Nógrádi György multifunkcionális biztonságpilitikai szakértő többször azt állította, hogy az osztrák kormánynak és az osztrák honvédelmi miniszternek ad tanácsokat, de nem csak ez dőlt meg. A közszolgálati médiában rendszeresen szakértő Nógrádi állítása ellenére nem tagja a svéd nemzetvédelmi egyetem elnökségének, de nem igaz rektorhelyettesi pozíciója sem.

Nógrádi György sokat futtatott biztonságpolitikai szakértő szerint 2001 óta folyamatosan felkérik az osztrák honvédelmi minisztert támogató tudományos tanácsadó testületi tagságára, azonban az osztrákok azt állítják, hogy ilyen nem történt – írja az Index. Nógrádit olyan kaliberű szakembernek tartják a közmédiában, hogy még az autópályáról bejelentkezve is szakértői véleményt alkotott a menekültválság során kialakult aktuális röszkei atrocitásokról az M1 élő adásában.

Nógrádi egyebek mellett azt is állította magáról, hogy a Svéd Nemzetvédelmi Egyetem elnökségi tagja, azonban az egyetemi vezetés szerint soha nem volt tagja a testületnek. Mikor megkérdezték erről, hogy akkor mégis miért szerepel az információ az önéletrajzában, Nógrádi azt állította, hogy bizonyára "elírásról van szó". Az Országos Doktori Tanács oldalán is fel kell tüntetnie szakmai életútját, ott egy nem létező egyetem rektorhelyettesének is feltünteti magát, ezt az ODT nem ellenőrzi, minden önbevallással történik. Az adatok hitelességének ellenőrzését a nyilvánosság szolgáltatja – jellemezte Varga Zsolt titkár az adatbázis működését.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.